پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   برندگان مناقصات  »   برگزاری مناقصه واگذاری 28 خانه‌ی تاریخی و فرسوده شیراز
۱۳ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۰۴

برگزاری مناقصه واگذاری ۲۸ خانه‌ی تاریخی و فرسوده شیراز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس-مصیب امیری گفت: تعداد ۲۸ خانه‌ی تاریخی ثبتی و غیرثبتی در شیراز با هدف بهسازی و مرمت و بهره‌برداری‌های تعریف شده در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

 وی دوشنبه ۱۲ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: این خانه‌ها در مالکیت میراث فرهنگی است و تحت عنوان مجموعه‌ی بصیر دیوان و با انجام فراخوان عمومی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

امیری با بیان اینکه از ۲۸ خانه‌ی تاریخی  ۱۱ خانه ثبتی بوده و دارای ارزش تاریخی است، گفت: تعداد ۱۷ خانه از این مجموعه فاقد ارزش تاریخی است.

او گفت: با توجه به جایگاه بافت فرهنگی- تاریخی شیراز و ایجاد بستر مناسب‌ بهره ‌وری از این موقعیت و معرفی بیش از پیش بافت به عنوان جاذبه جدید گردشگری، این تصمیم اخذ شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به کاربری این بناها گفت:  کاربری پیش بینی شده برای این پروژه شامل هتل سنتی، بازارچه صنایع دستی- هنرهای سنتی و سوغات محلی، سفره خانه سنتی، مرکز تفریحی- توریستی و ورزشی ، مرکز فرهنگی و مذهبی است.

امیری حجم ریالی پیش بینی شده برای طرح مجموعه بصیر دیوان را حدود ۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام  و خاطر نشان کرد:مدت زمان ساخت برای این پروژه ۳ سال در نظر گرفته شده است و سرمایه گذار می تواند بعد از بهسازی و مرمت به مدت ۲۷ سال از خانه متناسب با پروانه‌ی قانونی بهره‌برداری کند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: متقاضیان شرکت در مناقصه‌ی این خانه‌ها می تواند اطلاعات را از دفتر برنامه ریزی و بودجه معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی در تهران یا واحد امور قراردادهای اداره کل میراث فرهنگی فارس دریافت کرده و مدارک خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه دو مهرماه سال جاری به دبیرخانه مرکزی سازمان میراث فرهنگی تحویل دهند.

امیری خاطرنشان کرد:  براساس بند ۲ مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ششم مرداد ۹۷ درآمدهای ناشی از سرمایه گذاری  بخش خصوصی و تعاونی در قراردادهای واگذاری تا ۱۰ سال از زمان واگذاری یا بهره برداری، از معافیت مالیاتی موضوع تبصره(۱۹ ) قانون بودجه سال ۹۷  برخوردار است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع برندگان مناقصات

به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان در نشست بررسی مشکلات آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه از کمبودها همه ناراحت هستیم، اظهار کرد: در یک خشکسالی بسیار سخت در کشور به سر می بریم و براساس آمار و...
حجت الاسلام "ابوذر عباسی" روز یکشنبه به مناسبت دهه وقف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای اجرای بازار مبل و منبت ملایر با زیربنای ۱۴ هزار مترمربع ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده که با صدور نقشه پروانه آن، بزودی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها