سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   نشست بین المللی صلح افغانستان امروز در کابل
۱۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۲

نشست بین المللی صلح افغانستان امروز در کابل

نشست بین المللی صلح افغانستان امروز، با حضور ۲۵ کشور در کابل برگزار می شود.

به نقل از روزنامه پاکستان، نسشت بین المللی صلح افغانستان امروز (۱۶ خرداد) و با حضور ۲۵ کشور در کابل پایتخت افغانستان برگزار می شود.

نمایندگان دو کشور هند و پاکستان نیز در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

 لازم به ذکر است که نشست صلح کابل با ابتکار «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان برای جمع‌کردن تمامی نشستها و روندها در مورد صلح افغانستان در زیر یک چتر واحد انجام شده است.

همکاری برای مبارزه با تروریسم تنها یکی از موضوعات کلیدی است که توسط مقامات و دیپلماتهای ارشد کشورها در این نشست مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 گفتنی است که علاوه بر کشورهای همسایه افغانستان از کشورهایی نظیر آمریکا، عربستان سعودی، هند، ژاپن، انگلیس، روسیه، قطر، ترکیه، آلمان، فرانسه و چین نیز برای حضور در این نشست دعوت شده است؛ همچنین سازمان ملل و نماینده اتحادیه اروپا نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب