شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در 30 تیر
۲۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۶

برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در ۳۰ تیر

برگزاری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در ۳۰ تیر همزمان در سراسر کشور به صورت اینترنتی انجام می شود.

بر اساس اعلام هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور، ۱۷۹ نامزد شامل ۱۲۷ پزشک، ۱۴ داروساز، ۱۳ دندانپزشک، هشت علوم آزمایشگاهی، ۱۲ لیسانسیه پروانه دار و پنج ماما در این دوره از انتخابات تایید صلاحیت شدند.

این هیات همچنین اعلام کرده است که مشارکت در این دوره نسبت به دوره‌های گذشته چهار تا پنج برابر افزایش داشته‌است و تعداد موارد رد صلاحیت نیز کمتر بود.

بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده از طرف هیات مرکزی نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی، کاندیداها تا ۲۹ تیرماه فرصت تبلیغ دارند.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: انتخابات نظام پزشکی اولین انتخاباتی است که تمام فرآیند اخذ رأی، شمارش و اعلام نتایج آن به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.
سید محمود تارا گفت: انتخابات هیات مدیره‌های سازمان نظام پزشکی از ساعت هشت صبح ۳۰ تیر در سراسر کشور برگزار می‌شود اما ۲۵۰ هزار عضو این سازمان می‌توانند از محل زندگی خود فقط با استفاده از موبایل در مدت زمان بین یک تا سه دقیقه در این انتخابات شرکت کنند و رأی بدهند، در حالی فرآیند رای دادن حضوری بین ۴۰ دقیقه تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

وی افزود: تدارکات لازم دیده شده است که اگر به هر دلیل اینترنت قطع شود، با سیستم های جایگزین اینترانت و پیامک و استفاده از سامانه های موازی انتخابات برگزار شود، ضمن اینکه امکان رأی دادن حضوری نیز در ۲۰۰ شعبه اخذ رأی در سراسر کشور وجود دارد.

وی خاطز نشان کرد:  کارشناسان پروانه دار شامل رشته های بینایی سنجی، شنوایی سنجی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی و تغذیه هستند که در این انتخابات با توجه به اینکه انتخابات نظام پزشکی به صورت استانی برگزار می شود، برگزاری الکترونیکی باعث می شود رای دهندگان بدون نیاز به مراجعه به مرکز استان از راه دور در انتخابات مشارکت کنند.
تارا گفت: ماهیت کار جامعه پزشکی در خدمت رسانی به جامعه و تاثیر گذاری مثبت در سلامت آنان است بنابراین با توجه به ارتباط مستقیم و بی واسطه این قشر با مردم، لازم است انتخابات نظام پزشکی با حضور فعال گروه پزشکان و سایر گروه های ذی صلاح برگزار شود تا علاوه بر ارتقای کیفیت خدمات سلامت، نظام پزشکی بتواند به بهترین وجه ممکن به وظایف و رسالت خود عمل کند.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت عنوان کرد: اعضای نظام پزشکی برای شرکت در انتخابات الکترونیکی نظام پزشکی باید از طریق تلفن همراه شخصی، شماره ملی خود را به سامانه ۲۰۰۰۱۹۰ ارسال کرده و کد ۱۲ رقمی را دریافت نمایند و با آن کد در سامانه انتخابات به آدرس entekhabat.behdasht.gov.ir رای خود را از ساعت هشت صبح لغایت ۱۸ عصر روز سی ام تیرماه ثبت کنند.

انتخابات سازمان نظام پزشکی هر چهار سال یکبار برگزار می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها