چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   بزرگترین نقاشی جهان در یک مزایده فروخته شد
۲۷ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۱۲

بزرگترین نقاشی جهان در یک مزایده فروخته شد

نقاشی انتزاعی که نامش در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است در یک حراجی واقع در «دوبی» به قیمت ۶۲ میلیون دلار به فروش رسید.

به نقل از آرت نیوز، نقاشی ۱,۵۹۵.۷۶ متر مربعی «سفر انسانیت» که توسط «ساشا جفری» هنرمند بریتانیایی خلق شده است به عنوان بزرگترین نقاشی جهان شناخته می‌شود.

سه‌شنبه، این نقاشی انتزاعی که نامش در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است در یک حراجی واقع در «دوبی» به قیمت ۶۲ میلیون دلار به فروش رسید.

با به فروش رسیدن این اثر، نام این هنرمند بریتانیایی در بین گرانترین هنرمندهای زنده جهان قرار گرفت.

«جفری» در ابتدا قصد داشت این نقاشی عظیم را در قالب ۶۰ تابلو کوچک‌تر برای جمع‌آوری ۳۰ میلیون دلار به نفع امور خیریه به فروش برساند. قرار بود این مجموعه تابلوهای کوچکتر در چهار حراجی فروخته شوند.

اما در نهایت این اثر هنری در قالب یک نقاشی واحد فروخته شد تا عواید حاصل از فروش آن صرف سازمان‌هایی همچون یونیسف، یونسکو و … شود.

«جفری» که پیش از این حضور پررنگی در حراجی‌ها نداشته است «سفر انسانیت» را که معادل دو زمین فوتبال است سال گذشته در طول چند ماه خلق کرد.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

حمید مجتهدی، سازنده مستند «ایران» پس از ۲۰ سال ثبت آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان امروز درگذشت. بر اساس این گزارش،مستندساز و تصویربردار حوزه مستند عصر امروز سه‌شنبه اول تیرماه بر اثر عوارض ابتلا به سرطان درگذشت. فرزند حمید مجتهدی در...
حسین خطیبی گفت: شرکت پرتو صنعت پاژ یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری خراسان است که از سال ۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. ابتدا در حوزه مهندسی معکوس، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ف عالیت داشتیم، سپس...

مطالب مرتبط با برچسب