پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   بزرگ‌ترین مزیت حذف دفترچه و صدور «نسخه الکترونیک»
۳ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۴

بزرگ‌ترین مزیت حذف دفترچه و صدور «نسخه الکترونیک»

مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی بزرگترین مزیت حذف دفترچه و صدور نسخه الکترونیک را پیشگیری از سوء استفاده منابع سازمان نام برد.

مهندس علی معیری با بیان این مطلب اظهار داشت: از طریق این طرح، شفافیت و تسهیل فرایند برای خدمت گیرندگان، میسر می‌شود و بیماران با محدودیت‌های کمتری می‌توانند خدمات درمانی را دریافت نمایند.

وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در حذف دفترچه‌های درمانی و جایگزینی روش جدید هویت سنجی، در بیش از ۳۶۰ مرکز درمانی ملکی، به موفقیت صددرصدی رسیده است.

وی بیان کرد: بزرگ‌ترین مزیت حذف دفترچه و صدور نسخه الکترونیک امکان بررسی هوشمند خدمات و جلوگیری از سوء استفاده از منابع  سازمان تامین اجتماعی است.

معیری افزود: در حال حاضر، پذیرش و ارائه خدمات درمانی بیمه شدگان، از طریق ارائه کارت ملی صورت می‌پذیرد که در آینده نزدیک مقرر است بر اساس تفاهم نامه منعقده با سازمان ثبت احوال کشور، امکان پذیرش بیماران از طریق ارائه کد ملی نیز میسر شود.

وی با بیان اینکه ابتدا پزشکان متخصص، سپس عمومی و در نهایت مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی به این طرح می‌پیوندند، گفت: صدور نسخه الکترونیکی، پیش نیاز صدور کارت هوشمند سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه شدگان است که در فازهای بعد و پس از بررسی انواع راه حل‌های ممکن، صورت خواهد پذیرفت.

پایان خبر – س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها