یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل  »   بزودی خط لوله “ترکیش استریم” احداث می شود
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۶

شرکت گازپروم روسیه:

بزودی خط لوله “ترکیش استریم” احداث می شود

به نقل از راشاتودی، «الکسی میلر» از رؤسای شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که ظرف چند روز آینده کار احداث خط لوله ترکیش استریم از سواحل دریای سیاه آغاز می شود.

در همین رابطه میلر روز پنجشنبه هفته گذشته با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، دیدار و در مورد آغاز کار احداث خط لوله ترکیش استریم با وی گفتگو کرد.

پروژه خط لوله انتقال گاز ترکیش استریم با ظرفیت انتقال ۶۳ میلیارد مترمکعب در سال از سال ۲۰۱۴ کلید خورد اما با تیره شدن روابط سیاسی روسیه و ترکیه در پی ساقط کردن جنگنده روس توسط ارتش ترکیه در سوریه اجرای این پروژه به حالت تعلیق درآمد.

خط لوله ترکیش استریم، گاز روسیه را با عبور از اعماق دریای سیاه به ترکیه و سپس به یونان منتقل خواهد کرد و این گاز پس از یونان به مناطق جنوبی اروپا منتقل خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از ایسنا، رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به جایگاه بسیار خوب این پارک در کشور، گفت: از نظر فنی در جایگاه بسیار خوبی هستیم و حتی می توانم بگویم در بین ۱۰ پارک علم و...
به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها