یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بین الملل  »   بزودی خط لوله “ترکیش استریم” احداث می شود
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۶

شرکت گازپروم روسیه:

بزودی خط لوله “ترکیش استریم” احداث می شود

به نقل از راشاتودی، «الکسی میلر» از رؤسای شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که ظرف چند روز آینده کار احداث خط لوله ترکیش استریم از سواحل دریای سیاه آغاز می شود.

در همین رابطه میلر روز پنجشنبه هفته گذشته با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، دیدار و در مورد آغاز کار احداث خط لوله ترکیش استریم با وی گفتگو کرد.

پروژه خط لوله انتقال گاز ترکیش استریم با ظرفیت انتقال ۶۳ میلیارد مترمکعب در سال از سال ۲۰۱۴ کلید خورد اما با تیره شدن روابط سیاسی روسیه و ترکیه در پی ساقط کردن جنگنده روس توسط ارتش ترکیه در سوریه اجرای این پروژه به حالت تعلیق درآمد.

خط لوله ترکیش استریم، گاز روسیه را با عبور از اعماق دریای سیاه به ترکیه و سپس به یونان منتقل خواهد کرد و این گاز پس از یونان به مناطق جنوبی اروپا منتقل خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها