جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بین الملل  »   بزودی خط لوله “ترکیش استریم” احداث می شود
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۶

شرکت گازپروم روسیه:

بزودی خط لوله “ترکیش استریم” احداث می شود

به نقل از راشاتودی، «الکسی میلر» از رؤسای شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که ظرف چند روز آینده کار احداث خط لوله ترکیش استریم از سواحل دریای سیاه آغاز می شود.

در همین رابطه میلر روز پنجشنبه هفته گذشته با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، دیدار و در مورد آغاز کار احداث خط لوله ترکیش استریم با وی گفتگو کرد.

پروژه خط لوله انتقال گاز ترکیش استریم با ظرفیت انتقال ۶۳ میلیارد مترمکعب در سال از سال ۲۰۱۴ کلید خورد اما با تیره شدن روابط سیاسی روسیه و ترکیه در پی ساقط کردن جنگنده روس توسط ارتش ترکیه در سوریه اجرای این پروژه به حالت تعلیق درآمد.

خط لوله ترکیش استریم، گاز روسیه را با عبور از اعماق دریای سیاه به ترکیه و سپس به یونان منتقل خواهد کرد و این گاز پس از یونان به مناطق جنوبی اروپا منتقل خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از اقتصاد آنلاین،کمبود شدید آبی، نااطمینانی آبی و همچنین وقایع ناگوار آب‌وهوایی(چون سیل و خشکسالی) ناشی از تغییرات اقلیمی به‌عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای ثبات و رفاه جهانی در دهه جاری شناخته شده‌اند. امروز اکثر کشورهای جهان فشار بی‌سابقه‌ای بر...
محمد رضا حسین زاده گفت:قانون عملیات بانکی بدون ربا» با بهره گیری از نظرات برخی علما، فقها و کارشناسان در سال 1362 در مجلس شورای اسلامی تصویب و به اجرا گذاشته شد و نماینده حضرت امام، مرحوم آیت‌الله رضوانی مسئولیت...

مطالب مرتبط با برچسب