یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   بستن حتی یک کسب و کار خیانت به کشور است
۲۶ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۱

بستن حتی یک کسب و کار خیانت به کشور است

سورنا ستاری معاونت علمی ریاست جمهوری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با بیان اینکه فراهم کردن محیط و اکوسیستم مناسب و توسعه فرهنگی عامل اصلی شکل گیری اقتصاد دانش بنیان است در حالی که در اقتصاد نفتی عامل محوری پول است افزود : در این میان تفاوت جدی اقتصاد دانش بنیان با اقتصاد نفتی در حجم قابل توجه ارزش افزوده و درآمد بالای صادراتی و سرمایه گذاری اندک آن است.
وی تصریح کرد : در واقع باید برای تک تک آحاد یک جامعه کارآفرینی ارزش باشد و این روحیه که همه سازمان و بخش ها افتخارشان بستن یک کسب و کار با هر عنوان باشد خود معضلی جدی برای توسعه و ارتقا فضای کسب و کار است.
وی با بیان اینکه اگر کارآفرین محترم و کارآفرینی مقدس شمرده شود کسی به خود اجازه نمی دهد که کرکره واحد کارآفرینی را پایین کشیده و یا آنها را به اشکال مختلف اعم از گرفتن مالیات و بیمه و غیره تحت فشار بگذارد زیرا این فرد ،کارآفرین و ایجاد کننده اشتغال ، رونق اقتصادی و انسانی مفید و با ارزشی برای جامعه محسوب می شود.
معاون علمی رئیس جمهوری گفت : برای ایجاد این فضا باید همه بخشها اعم از بانک ها،بیمه ها ، ادارات اماکن، شهرداری و بسیاری سازمان ها و دستگاه هایی که در فضای کسب و کار دخیل و موثر هستند در راستای بهبود این فضا نه ایجاد، گیر و مشکل حرکت کنند.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری فقط یک محیط کسب و کار است ، افزود : دلیلی ندارد که حتما یک فضای فیزیکی محدود باشد ، بلکه هر فردی که ایده و اختراعی دارد در هر جای کشور و استان باید بتواند از تسهیلات و امکانات آن استفاده کند و در واقع کل شهر پارک است.
وی ادامه داد : وقتی شهر هوشمند و فناور استارت آپی داشته باشیم همه مباحث و مسائل ، فرصتی برای اشتغال است چنانکه استارت آپ ها ها نوعی تفکر فرهنگی برای حل معضلات و استفاده از معضلات برای ایجاد شغل و توسعه می باشند.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان را دو برابر کنیم. به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه افتتاح ششمین نمایشگاه...
سورنا ستاری روز گذشته درسومین کنگره شهدای دانشگاه صنعتی اصفهان، رویکردهای دانشگاه صنعتی اصفهان را در جهت‌گیری به سوی اقتصاد دانش‌بنیان رویکردی روبه جلو و مثبت ارزیابی کرد و گفت: رویکردهای جدید مسؤولان و دانشگاه صنعتی اصفهان در گذار از...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها