جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   بسته‌های فرهنگی زائران حج 96 آماده شد
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۴۴

بسته‌های فرهنگی زائران حج ۹۶ آماده شد

حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی، مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه در سال جاری بسته محصولات آموزشی ـ فرهنگی ویژه زائران حج تمتع متفاوت‌تر و تخصصی‌تر از سال‌های قبل ارائه خواهد شد، گفت: زائران حج تمتع متنوع هستند و همین تنوع موجب شد برنامه‌ریزی و مخاطب‌شناسی دقیق‌تری برای تولید محصولات فرهنگی صورت گیرد.
وی با اعلام این مطلب که بخشی از نیازهای معرفتی، فرهنگی و دانشی زائران توسط روحانی کاروان‌ها آموزش داده می‌شود، افزود: علاوه بر این آموزش‌ها بسته‌های فرهنگی نیز طراحی شده که بر اساس سطح تحصیلی، جنسیت و زوج یا فرد بودن زائر محتوا و سبک ارائه مطالب در آنها متفاوت است.
حاجی‌ ابراهیمی از تهیه بسته‌های فرهنگی ویژه برای چهار گروه افراد کم‌سواد، افراد دارای دیپلم، افراد لیسانس و درجات عالی خبر داد و گفت: این تقسیم بندی نیز ویژه آقایان، بانوان و زوج یا تنها بودن زائر است. یعنی اگر زن و شوهری با هم بخواهند به حج مشرف شوند بسته فرهنگی آنها با شخصی که به تنهایی می‌خواهد به حج برود تفاوت دارد.
وی تشریح کرد: بر همین اساس ۱۲ بسته متفاوت فرهنگی داریم که در آنها به عنوان مثال نرم‌افزارها و لوح‌های فشرده برای افراد کم سواد به شکلی است که به راحتی می‌توانند در منزل از آن استفاده کنند اما نرم‌افزارهای پیچیده‌تر برای گروه‌هایی با سطح سواد بالاتر تهیه شده است.
مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: محتوای بسته‌های محصولات فرهنگی زائران حج تمتع شامل معرفی اماکن، مناسک، اخلاق، ادعیه و … است.
وی در خصوص نحوه تهیه این بسته‌های آموزشی، گفت: زائران به محض ثبت‌نام در کاروان یک بروشور و یک بن دریافت خواهند کرد که در بروشور ارائه شده بسته‌های فرهنگی معرفی و یک سری کتاب‌ها برای کسانی که نمی‌خواهند بسته فرهنگی دریافت کنند، پیشنهاد شده است. زائران می‌توانند بسته ویژه خود را انتخاب و به مدیر کاروان اعلام کنند و یا کتاب‌های پیشنهادی را درخواست کنند.
پایان خبر- س ر
فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...
به نقل از ایرنا،نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در سال ۲۰۱۸ در یک حراجی در لندن به قیمت ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار پوند به یک مجموعه‌دار فروخته شد؛ اما به محض به پایان رسیدن مزایده، همانطور...

مطالب مرتبط با برچسب