پنجشنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   بغداد وارد ائتلاف و سیاست های ترامپ علیه ایران نمی شود
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۴۱

بغداد وارد ائتلاف و سیاست های ترامپ علیه ایران نمی شود

وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه کشورش وارد ائتلاف بندی های و سیاست های ترامب علیه ایران نمی شود آخرین وضعیت جنگ ضد داعش را نیز تشریح کرد.

به نقل از رای الیوم، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق اعلام کرد که کشورش وارد ائتلاف بندی های و سیاست های ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران نمی شود و عراق مخالفت سیاست های ضد ایرانی است.

وی درباره تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تشکیل جبهه جدید ضد ایران و اینکه عراق در این جبهه مشارکت می کند یا خیر، افزود: عراق در جبهه ضد ایران نخواهد بود زیرا مخالفت سیاست محوربندی ها در منطقه است.

وزیر خارجه عراق تاکید کرد: ایران تاکنون حمله به عراق نکرده  و وجبی از اراضی عراق را اشغال نکرده است در حالی که همسایه شمالی(ترکیه) با نیروهای نظامی خود ۱۱۰ کیلومتر داخل عراق وارد شده است و با این حال بغداد روابط خود با آنکارا را ادامه داده و آن را قطع نکرده است.

ابراهیم الجعفری تاکید کرد: عراق کشوری متمدن است و نگاه سیاه و سفید به موضوعات مختلف ندارد.

وی در ادامه گفت: موصل یکی از سه استان بزرگ تحت اشغال داعش بود. ما صلاح الدین و الانبار و بخش اعظم موصل را آزاد کردیم و فقط ۱۰ درصد موصل تحت اشغال داعش است و علت آزاد نشدن این ۱۰ درصد نیز به این علت که نیروهای عراقی اهمیت زیادی به جان غیرنظامیان که داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کند، می دهند.

الجعفری افزود: ما از حمایت بین المللی در جنگ از داعش استقبال می کنیم خواه این حمایت از سوی ائتلاف بین المللی باشد یا خارج آن مانند چین و ایران.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...
اقدام ایلان ماسک در فروش سهام خود در شرکت تسلا باعث ثبت بدترین عملکرد هفتگی سهام این شرکت در ۲۰ ماه اخیر شد. به گزارش سی ان بی سی، در هفته ای که گذشت ارزش سهام تسلا ۱۵.۴ درصد کاهش یافت...

مطالب مرتبط با برچسب