سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   بهترین صندلی هواپیما را چگونه انتخاب کنیم؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۱

بهترین صندلی هواپیما را چگونه انتخاب کنیم؟

به نظر می‌آید که ایمنی بعضی از صندلی‌ها از صندلی‌های دیگر بیشتر است. در تحقیقات سال ۲۰۰۷ مشخص شد که مسافرانی که در نزدیکی دم هواپیما می‌نشینند به احتمال ۴۰ درصد بیش از آن‌هایی که در ردیف‌های جلوی هواپیما هستند در هنگام سقوط جان سالم به در می‌برند. پس اگر نگران ایمنی خودتان هستید تا جایی که می‌توانید به سمت عقب هواپیما بروید.
اگر فقط یک کیف‌دستی برداشته‌اید و می‌خواهید زودتر خودتان را به  نزدیک‌ترین شهر ممکن برسانید، اگر دلتان می‌خواهد مدت زمانی ماندن در هواپیما را به کمترین مقدار خود برسانید و زمان بیشتری را در شهر مقصد باشید، باید در جلوی هواپیما در سمت چپ بنشینید؛ در این قسمت در خروج هواپیما قرار دارد و از اینجا مسافران از هواپیما خارج می‌شوند. این طور می‌توانید اولین نفری باشید که از هواپیما خارج می‌شود.
با صدای همیشگی  موتور و نداشتن جای مناسب، خوابیدن در ارتفاع ۳۵ هزار پایی کمی سخت است اما بعضی از صندلی‌ها نسبت به بعضی دیگر راحت‌تر هستند و کمک می‌کنند تا راحت‌تر خوابتان ببرد. صندلی‌هایی که در کنار پنجره قرار دارند کمک می‌کنند تا سرتان را روی آن‌ها تکیه دهید و خواب راحتی را تجربه کنید. همچنین در آنجا لازم نیست هر بار که مسافر کناری شما خواست از جایش بلند شود از خواب بیدار شوید تا او رد شود. صندلی در کنار پنجره در ردیف جلو که ساکت‌تر است محل مناسبی برای خوابیدن است.
در قسمت جلوی هواپیما ساکت‌تر است و رطوبت بیشتری دارد و به همین دلیل بر اساس تحقیقات تغذیه‌ای در جلوی هواپیما مزه غذاها بهتر به نظر می‌آید. هوای خشک کابین و صدای بلند موتور هواپیما باعث می‌شود که نتوانیم مزه و بوی غذا و آشامیدنی خود را به درستی بفهمیم پس اگر می‌خواهید مزه غذا را بهتر حس کنید تا جایی که می‌توانید به کابین خلبان نزدیک‌تر شوید، با اینکه ممکن است در آن جلو به شما آخرین نفر غذا برسد!
وقتی همه قسمت‌های هواپیما می‌لرزد بهترین صندلی هواپیما که در آن‌ها شدت لرزه‌ها کمتر حس می‌شوند. در وسط هواپیما در بالای بال‌ها بنشینید در آنجا هواپیما ثابت‌تر است و لرزه‌های کمتری دارد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب