پنجشنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مسکن و عمران  »   بهره‌برداری تمامی واحدهای مسکن مهر تا پایان سال آینده
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۲۰

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر خبر داد

بهره‌برداری تمامی واحدهای مسکن مهر تا پایان سال آینده

احمد اصغری مهرآبادی ، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در حاشیه آیین افتتاحیه همزمان ۱۸۶۷ واحد مسکن مهر در سطح استان کرمانشاه که امروز (۲۶ بهمن) به صورت نمادین در واحدهای مسکن مهر کارکنان دادگستری شهرستان هرسین برگزار شد، در جمع خبرنگاران، از ساخت یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور تا به امروز خبر داد واظهار کرد: خوشبختانه با همکاری همه دست اندارکاران ساخت و ساز مسکن و با تلاش‌های صورت گرفته، علی رغم تمام مشکلات مالی پروژه ها و تنگناهای مالی دولت تا به امروز یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور ساخته شده است.

مهرآبادی افزود: از مجموع یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد تکمیل شده، تا به امروز یک میلیون و ۸۰۵ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده و مابقی واحدها که تکمیل شده ولی افتتاح نشده‌اند به دلیل عدم تامین زیرساخت‌ها بوده است.

وی افزود: حدود ۲۷۴ هزار مسکن مهر دیگر درکشور باقی مانده که حدود ۱۶۰ هزار واحد آن یا دارای معارض بوده و یا مشتری ندارد که در حال رفع این مشکلات هستیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تصریح کرد: در زمینه رفع این مشکلات دولت دست ما را با  دو مصوبه باز گذاشته که از طریق آن بتوانیم جهت بازگشت منابع، واحدهای مسکن مهر را به شرکت‌ها یا پیمانکاران جهت ساخت خوابگاه و یا موارد دیگر واگذار کنیم.

مهرآبادی افزود: پرونده ۴۹ هزار واحد دیگر نیز در مراجع قضایی در حال رسیدگی است که خوشبختانه با دستور  رییس قوه قضاییه رسیدگی به این پرونده‌های در اولویت قرار گرفته تا هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود و مابقی واحدها نیز مشکلات دیگری دارند.

این مقام مسئول با اشاره به دستور رییس جمهور جهت تکمیل پروژه‌های مسکن مهر تا پایان عمر دولت، گفت: در همین راستا تمام نیروهای خود را بسیج کرده‌ایم و وزیر راه و شهرسازی نیز به استانداران بخشنامه کرده که شورای مسکن خود را فعال کنند تا هرچه سریعتر کار این واحدها به انجام برسد.

مهرآبادی با بیان اینکه ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر طی سه سال اخیر به بهره برداری رسیده، گفت: در مجموع ۵۵ درصد واحدهای مسکن مهر بهره برداری شده طی سه سال گذشته افتتاح شده که این امر نشان از اهتمام ما در اتمام پروژه های مسکن مهر دارد.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که تمامی واحدهای مسکن مهر تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مهرآبادی تاکید کرد: بهره‌برداری تمامی واحدهای مسکن مهر تا پایان سال آینده انجام خواهد شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مسکن و عمران

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

واگذاری حق بهره برداری ۲۰ هزار متر مربع از اراضی واقع در شهرستان یزد به وزارت کشور تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۰۶/۰۲ وزیران عضو کمیسیون لوایح درخصوص "واگذاری حق بهره برداری ۲۰ هزار متر مربع از اراضی واقع در شهرستان یزد...
تصویبنامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۰۵/۲۶ وزیران عضو کمیسیون لوایح درخصوص "واگذاری حق بهره برداری از قطعه ۲۴ تفکیکی به شماره ۱۴۷۱ واقع در بخش ثبتی ۱۱ شهرستان تهران استان تهران از پژوهشگاه شیمی و مهندسی ایران به مرکز تحقیقات سیاست...