جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   بهره‌برداری یکی از پنج پروژه شبکه ریلی برای اتصال به پایتخت
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۴۹

بهره‌برداری یکی از پنج پروژه شبکه ریلی برای اتصال به پایتخت

عملیات زیرسازی و ریل‌گذاری ‌ ۲۱ کیلومتر از راه‌آهن مراغه- ارومیه حدفاصل نقده تا ارومیه به زودی تکمیل می‌شود و یکی از پنج پروژه شبکه ریلی برای اتصال به پایتخت آماده بهره‌برداری می‌شود.

به نقل از ایسنا، جبارعلی ذاکری معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن با اعلام این خبر گفت:‌ پیشرفت فیزیکی زیرسازی کل محور ۸۸ درصد و پیشرفت فیزیکی کل محور ۷۶ درصد است.

وی با اشاره به قرار گرفتن  حدفاصل مهاباد- نقده به طول ۲۳ کیلومتر در چارچوب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی،  اظهار کرد:‌ عملیات اجرایی راه‌آهن مهاباد- نقده نیز تا ایستگاه نقده تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

ذاکری اضافه کرد: با اتمام عملیات اجرایی تا نقده این بخش از پروژه آماده بهره‌برداری است و عملیات ریلگذاری ۱۸ کیلومتر دیگر ازادامه مسیر نیز انجام شده است.  

معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن،  این خط آهن را از نظر حمل ونقل کالا و جابجایی مسافر با توجه به نزدیکی آن به مناطق مرزی شمال‌غرب و سردسیر بودن منطقه مهم ارزیابی کرد و گفت: این خط‌آهن از نظر سهولت و ایمنی تردد و حمل‌ونقل و اتصال مناطق شمالی و مرکز استان به شبکه اصلی راه‌آهن کشور بسیار حایز اهمیت است.

به گفته وی  این خط‌ آهن موجب افزایش ظرفیت جابه‌جایی مسافر تا یک میلیون نفر و افزایش ظرفیت حمل و  نقل بار تا ۱/۵ میلیون تن می‌شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

نمایشگاه و جشنواره ملی گردشگری ارومیه 98 دومین دوره تاریخ شروع:شنبه 98/05/26 (08/17/2019) تاریخ پایان:سه شنبه 98/05/29 (08/20/2019) نوع نمایشگاه:داخلی وب...
همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان درگیری نیروهای هنگ مرزبانی با اعضای گروهک تروریستی پژاک منجر به شهادت ۲ مرزبان ایرانی شد. به نقل از منبع آگاه، ساعتی پیش درگیری بین نیروهای مرزبان هنگ مرزی ارومیه با تروریست‌های...