چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی, انرژی  »   بهره برداری از پروژه سوخت‌رسانی و خدمات کشتیرانی در روستای سلخ شهرستان قشم
۷ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۳۷

با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی

بهره برداری از پروژه سوخت‌رسانی و خدمات کشتیرانی در روستای سلخ شهرستان قشم

با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهره برداری از پروژه سوخت‌رسانی و خدمات کشتیرانی در روستای سلخ شهرستان قشم انجام شد.

پروژه عظیم سوخت‌رسانی و خدمات کشتیرانی در روستای سلخ شهرستان قشم با سهم ۶۰ درصدی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ۲۵ درصدی منطقه آزاد قشم و ۱۵ درصدی شرکت ملی نفت‌کش ایران در مساحت ۱۲.۶ هکتار به بهره‌برداری رسید.

این پروژه دارای ۱۰ مخزن اتمسفر عمودی با سقف ثابت و ارتفاع ۹.۶ متر بر قطر ۲۷ متر ساخته‌شده است.

ظرفیت هریک از مخازن ۵۲۶۰ سانتی‌متر است که درمجموع ظرفیت ذخیره‌سازی فاز نخست این پروژه ۵۲ هزار و ۶۰۰ تن است که قابلیت ارائه سوخت تا یک‌ میلیون بشکه در سال را دارد.

این پروژه در فازهای بعدی به‌تدریج به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن و به‌تناسب افزایش فعالیت‌ها تا ظرفیت ۵۰۰ هزار تن و در نهایت ۷۵۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

پروژه بانکرینگ روستای سلخ دارای دو موج‌شکن شامل یک موج‌شکن اصلی به‌طور یک هزار و ۶۵۰ متر بوده که هم‌اکنون ۱۲۰۰ متر آن ساخته و همچنین موج‌شکن دوم با طول ۶۰۰ متر در دست‌ساخت است که ۴۰۰ متر آن در فاز نخست تکمیل‌شده و با تکمیل موج‌شکن اصلی و فرعی حوضچه آرامش برای بهره‌گیری کشتی‌ها ایجاد خواهد شد.

این پروژه دارای دو اسکله در کنار موج‌شکن اصلی و پنج اسکله در بخش پس‌کرانه حوضچه آرامش است که دو اسکله ۱۰ هزار تنی و ۳۵ هزار تنی را شامل می‌شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , انرژی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها