جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   بیش از ۱۹۱۰ میلیارد ریال اوراق بهادار امروز معامله شد
۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۲۷

بیش از ۱۹۱۰ میلیارد ریال اوراق بهادار امروز معامله شد

به نقل از فرابورس ایران، امروز شنبه سوم تیرماه ۹۶ سهامداران شاهد جابه جایی بیش از ۱۹۱ میلیون سهم به ارزش ۴۳۴ میلیارد ریال در مجموع بازارهای اول و دوم بودند. به ترتیب نمادهای «ذوب» و «شلیا» نیز بالاترین حجم و ارزش معاملات را در این دو بازار به خود اختصاص دادند.

در نماد معاملاتی شرکت ذوب‌آهن سهامداران حقیقی در سمت خرید و فروش بیش از ۸۰ درصد مشارکت داشتند. در نماد معاملاتی شرکت مواد ویژه لیا نیز سهامداران حقیقی مشارکت ۶۰ درصدی در سمت خرید و مشارکت ۸۳ درصدی در سمت فروش این نماد داشتند.

در جریان بازار امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های کشت و صنعت شهداب ناب خراسان با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تغییر بااهمیت پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی ۱۳۹۶، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تغییر بااهمیت در اطلاعات پیش‌بینی و شرکت زرین معدن آسیا با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تغییر بااهمیت در عملکرد واقعی سال مالی ۱۳۹۵(حسابرسی نشده) نسبت به آخرین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۱۳۹۵ متوقف شدند.

در عین حال عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس امروز پس از افزایش نسبی در ابتدای معاملات رو به کاهش گذاشت تا در پایان بازار به افت ۵ واحدی رضایت دهد. به ترتیب سه نماد «مارون»، «هرمز» و «زاگرس» بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس تا سطح ۴.۵ واحد داشتند، در سمت مقابل نمادهای «شراز»، «سمگا» و «میدکو» نیز با رشد قیمتی خود مانع از افت بیشتر شاخص شدند.

تابلوی تسهیلات مسکن نیز معامله ۷۳ هزار ورقه به ارزش بیش از ۵۵ میلیارد ریال را شاهد بود. قیمت این اوراق که امروز نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن خرداد ماه ۱۳۹۶ نیز به سایر تسه‌های مورد مبادله در این بازار افزوده شد در بازه ۷۳۶ تا ۷۷۷ هزار ریال در نوسان بود.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز ارزش معاملات امروز به ۲۶۳ میلیارد ریال رسید. اوراق اجاره رایتل در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی ایستاد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب