جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   بیمه معلمان مدارس غیردولتی با شروع سال تحصیلی
۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۱۶

بیمه معلمان مدارس غیردولتی با شروع سال تحصیلی

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از بیمه شدن معلمان مدارس غیر دولتی با شروع سال تحصیلی جدید خبر داد.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته قانون دائمی شدن تاسیس مدارس غیردولتی به تصویب رسید و ابلاغ شد، اظهار کرد: بر اساس این قانون وزارت آموزش و پرورش موظف شد تا آئین نامه‌های مربوط را برای برخی از مواد قانون تنظیم و به تصویب هیئت وزیران برساند.

حسن مسعودی گفت: در آیین نامهتاکید شده تمامی کارکنان تمام‌وقت که فاقد پوشش بیمه هستند حتماً باید از مزایای قانون بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

مسعودی ادامه داد: ۲۰۰ هزار نفر در مراکز و مدارس غیردولتی شاغل هستند که تعدادی از این افراد هنوز بیمه نیستند.

وی با تاکید بر اینکه افراد تمام وقت باید از مزایای قانون تامین اجتماعی به صورت کامل و افراد پاره‌وقت متناسب با ساعات کاری از مزایای تامین اجتماعی بهره‌مند شوند عنوان کرد: اخیرا تجمعاتی از سوی برخی معلمان مدارس غیردولتی صورت گرفت و علت تجمع آنها این بود که انتظار داشتند همانند سایر کارکنان دستگاه‌های دولتی بیمه باشند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تمام افرادی که در مدارس غیردولتی شاغل اند با شروع سال تحصیلی پیش رو حتماً بیمه خواهند شد و این وظیفه موسسان مدارس غیردولتی است که اگر فردی تمام روزهای هفته را در مدرسه فعالیت کند به صورت تمام وقت بیمه و آنها که پاره وقت هستند را متناسب با ساعات و روزهایی که فعالیت می‌کنند تحت پوشش بیمه قرار دهند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب