سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   بیمه نامه مسئولیت پلنگ ایرانی به مدت ۵ ساله تمدید شد
۲ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۲۰

بیمه نامه مسئولیت پلنگ ایرانی به مدت ۵ ساله تمدید شد

مدیرکل حفاظت سازمان محیط زیست اعلام کرد: بیمه نامه مسئولیت پلنگ ایرانی به مدت ۵ ساله تمدید شده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی تیموری گفت: در پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۴ و در اقدامی بی سابقه به لحاظ گستردگی محدوده تحت پوشش که سطح تمام کشور را در بر می گیرد تفاهم نامه سه جانبه بیمه جامع پلنگ ایرانی با امضای معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت بیمه ما و صندوق ملی محیط زیست اجرایی شد.

وی تصریح کرد: با این اتفاق انجام یکی از مهمترین بخشهای برنامه عمل ملی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران کلید خورد و متعاقب امضای تفاهم نامه، از سوی شرکت بیمه ما بیمه نامه مسؤولیت پلنگ ایرانی که پوشش دهنده خساراتی از جمله صدمات وارده به محیط زیست در اثر تلفات پلنگ، تلفات دام های جوامع محلی و روستائیان و همچنین خسارات جانی وارده به اشخاص در اثر حمله پلنگ می باشد صادر شد.

تیموری با بیان اینکه این اقدام درحالی انجام گرفت که با توجه به میزان بالای زیانهای وارده به دامداران که در حقیقت ناشی از همپوشانی اجباری و تحمیلی زیستگاه های پلنگ با محدوده پراکندگی روستاها و گسترش بی حد و حصر دامداری سنتی و بی ضابطه در محیط های بکر طبیعی و همچنین کاهش و یا از بین رفتن طعمه های طبیعی این حیوان بوده است، اظهار کرد: هیچ برنامه مدونی برای جلوگیری از کشتار پلنگ توسط زیاندیدگان و جبران خسارات وارده به دامداران تا قبل از این وجود نداشته است و گواه این مطلب میزان تلفات گونه پلنگ در یک دهه گذشته می باشد که عملاً این گربه سان را در سراشیبی انقراض قرار داده است.

وی با اشاره به انقضای اعتبار بیمه نامه صادره در اسفند ماه ۹۵، اظهار داشت: اعتبار آن براساس مفاد تفاهم نامه ۵ ساله تمدید شد و بزودی پرداخت خسارات وارده به دامداران در ۱۱ استان کشور و همچنین بستر سازی و افزایش امکانات حفاظتی در مناطق برای جلوگیری از اتلاف پلنگ از طریق پرداخت مبالغ مربوط به ۴ قلاده پلنگ تلف شده در سال ۹۵  به صندوق ملی محیط زیست انجام می شود.   

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها