شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تاخیر در ساخت وعده مهم انتخاباتی ترامپ به دلیل اعتراض به روند مزایده
۷ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۴

تاخیر در ساخت وعده مهم انتخاباتی ترامپ به دلیل اعتراض به روند مزایده

دولت آمریکا از تاخیر در ساخت وعده مهم انتخاباتی ترامپ به دلیل اعتراض به روند مزایده خبر داد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تاخیر در ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک در پی مخالفت‌ها و اعتراضات دو کمپانی که مسئول ساخت این دیوار هستند به روند مزایده، اتفاق افتاده است؛ اقدامی که ضربه‌ای دیگر بر تعهدات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کمپین انتخاباتی‌اش محسوب می‌شود.

دولت ترامپ روز پنجشنبه ایمیلی را به اعضای کنگره فرستاد و اعلام کرد که درخواست‌ها از سوی این دو کمپانی برای ساخت این دیوار برای نوامبر سال جاری میلادی است و تکمیل آن اوایل دسامبر ۲۰۱۷ صورت می‌گیرد.

دو کمپانی “WNIS” و “Penna Group” در مزایده ساخت این دیوار برنده شدند اما سایر شرکت‌هایی که در این مزایده حضور داشتند، به روند آن اعتراض کردند.

نمونه‌های اولیه این دیوار باید ۹ متر طول و ۵/۵ تا ۹ متر ارتفاع داشته باشند. آژانس حفاظت مرزی گفته است که این نمونه‌ها باید به گونه‌ای باشند که بالا رفتن مردم از این دیوار غیرممکن باشد و فقط بتوان با پتک و وسایل الکتریکی به آن نفوذ پیدا کرد. همچنین باید از جانب مرز آمریکا زیبایی بصری داشته باشند.

ساخت دیوار مرزی با مکزیک یکی از موارد مهم در کمپین انتخاباتی ترامپ بود.

دیوار کنونی ۱۰۴۶ کیلومتر از مزر را پوشش می‌دهد.

دموکرات‌ها در کمیته امنیت کشور سنای آمریکا گفته‌اند که هزینه کلی ساخت این دیوار مرزی ۷۰ میلیارد دلار است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها