دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   تاسیس اولین دانشگاه علوم پزشکی خارجی عراق توسط ایران
۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۱۷

تاسیس اولین دانشگاه علوم پزشکی خارجی عراق توسط ایران

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تاسیس اولین دانشگاه علوم پزشکی خارجی در عراق توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد.

به نقل از وزارت بهداشت، در نشست معاون آموزشی وزارت بهداشت با تیمی از مسئولین علوم پزشکی کشور عراق توافق هایی در خصوص همکاری علمی و آموزشی ۲ کشور در حوزه علوم پزشکی انجام شد و درخصوص تاسیس اولین دانشگاه علوم پزشکی خارجی عراق توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران و با نظارت وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران توافق های اولیه صورت گرفت.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت  به موافقت این وزارتخانه با راه اندازی اولین دانشگاه علوم پزشکی خارجی عراق توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت:‌این برنامه در راستای توسعه آموزش علوم پزشکی در کشور عراق از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت به صورت جدی دنبال شده و در دیدار قبلی با وزیر بهداشت عراق درخصوص کلیات این برنامه توافق هایی صورت گرفت.

دکتر محمد سراج معاون اداری وزیر آموزش عالی و پژوهش های علمی جمهوری عراق نیز ضمن تشکر از حمایت های وزیر بهداشت و معاون آموزشی وزارت بهداشت ایران از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در کشور عراق، گفت:‌ باتوجه به نیازهایی که در کشور عراق برای توسعه سلامت وجود دارد از کمک های کشور ایران و همکاری با وزارت بهداشت ایران در زمینه های مختلف استقبال می کنیم.

سراج به توافق های کلی پیشین در زمینه توسعه آموزش علوم پزشکی در کشور عراق اشاره کرد و گفت:‌ این آمادگی وجود دارد که این توافق های کلی به صورت عملیاتی و اجرایی درآید.

وی با بیان اینکه ۳۰ تا ۴۰ درصد آموزش در عراق توسط بخش خصوصی انجام می شود، به کمبود اساتید حوزه علوم پزشکی در کشور عراق و همچنین نیازهای این کشور برای توسعه همکاری های علمی و پژوهشی در حوزه علوم پزشکی اشاره کرد و خواستار گسترش همکاری با وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب