سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, فرهنگی  »   تاسیس باشگاه مفاخر برای بهره مندی طولانی تر از جایگاه علمی اساتید
24 اردیبهشت 1396 , ساعت 13:06

تاسیس باشگاه مفاخر برای بهره مندی طولانی تر از جایگاه علمی اساتید

نماینده نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با ایجاد باشگاه مفاخر از توان و پتانسیل اساتید بازنشسته خود بیشترین استفاده را ببرند و اجازه ندهند عالمان دانشگاه به یک باره از صحنه تلاش خارج شوند.

به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حجت الاسلام سید محمود طباطبائی درمراسم اختتامیه نهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: دانشگاه باید برنامه ای را تدوین کند تا با تاسیس باشگاه مفاخر بتوان از پتانسیل و جایگاه علمی اساتید بازنشسته خود برای مدت طولانی تری بهره مند شود.

وی تصریح کرد: استاد شهید مرتضی مطهری از جمله اساتیدی است که در کنار علم و آموزش بر تربیت به عنوان یک وظیفه توجه ویژه داشت.

نماینده نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: شهید مطهری در کتاب خود با نام داستان راستان برای کودکان آموزش های لازم و ضروری را بیان داشته است و اکنون اساتید در دانشگاه ها باید بر تربیت دانشجوی خود در کنار آموزش تاکید کنند.

حجت الاسلام طباطبائی تاکید کرد: شهید مطهری به عنوان یک اسطوره حلم،دارای ابعاد متنوعی بود؛ که اندیشه سیاست ما عین دیانت ما است را در تالیفات خود مطرح کرد و تلاش داشت تا با تاکید بر آموزه های دینی بر نقش اسلام در سطوح مختلف تاکید کند.

وی اضافه کرد: اکنون بعد از سه دهه از انقلاب اسلامی؛ ایران شاهد حضور دوباره مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خود است و بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب در این میان مردم دو وظیفه اصلی بر عهده دارند که اصل دوم انتخاب اصلح و اصل اول حضور و مشارکت حداکثری است.

نماینده نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، مهم این نیست که چه کسی انتخاب می شود بلکه مهم حضور حداکثری مردم در انتخابات است تا با این حضور امنیت کشور بیش از پیش حفظ شود.

گفتنی است در این مراسم از اعضا هیأت علمی بارنشسته ،اعضای هبات علمی ارتقا یافته، اساتید برتر آموزشی ،وبسایتهای برتر گروههای آموزشی  و خانواده متوفیان دانشگاه در سال گذشته تقدیر بعمل آمد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی سازه های تبلیغاتی شهر تهران خبر داد. رضا صیادی  درباره افزایش غیر متعارف سازه‌های تبلیغاتی در تهران و ساماندهی آنها، گفت: خیلی نمی خواهم مسائل را به دوران های مدیریتی ارتباط بدهم، اما اتفاقی...
علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها