پنجشنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   تاسیس باشگاه مفاخر برای بهره مندی طولانی تر از جایگاه علمی اساتید
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۶

تاسیس باشگاه مفاخر برای بهره مندی طولانی تر از جایگاه علمی اساتید

نماینده نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند با ایجاد باشگاه مفاخر از توان و پتانسیل اساتید بازنشسته خود بیشترین استفاده را ببرند و اجازه ندهند عالمان دانشگاه به یک باره از صحنه تلاش خارج شوند.

به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حجت الاسلام سید محمود طباطبائی درمراسم اختتامیه نهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: دانشگاه باید برنامه ای را تدوین کند تا با تاسیس باشگاه مفاخر بتوان از پتانسیل و جایگاه علمی اساتید بازنشسته خود برای مدت طولانی تری بهره مند شود.

وی تصریح کرد: استاد شهید مرتضی مطهری از جمله اساتیدی است که در کنار علم و آموزش بر تربیت به عنوان یک وظیفه توجه ویژه داشت.

نماینده نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: شهید مطهری در کتاب خود با نام داستان راستان برای کودکان آموزش های لازم و ضروری را بیان داشته است و اکنون اساتید در دانشگاه ها باید بر تربیت دانشجوی خود در کنار آموزش تاکید کنند.

حجت الاسلام طباطبائی تاکید کرد: شهید مطهری به عنوان یک اسطوره حلم،دارای ابعاد متنوعی بود؛ که اندیشه سیاست ما عین دیانت ما است را در تالیفات خود مطرح کرد و تلاش داشت تا با تاکید بر آموزه های دینی بر نقش اسلام در سطوح مختلف تاکید کند.

وی اضافه کرد: اکنون بعد از سه دهه از انقلاب اسلامی؛ ایران شاهد حضور دوباره مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خود است و بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب در این میان مردم دو وظیفه اصلی بر عهده دارند که اصل دوم انتخاب اصلح و اصل اول حضور و مشارکت حداکثری است.

نماینده نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب، مهم این نیست که چه کسی انتخاب می شود بلکه مهم حضور حداکثری مردم در انتخابات است تا با این حضور امنیت کشور بیش از پیش حفظ شود.

گفتنی است در این مراسم از اعضا هیأت علمی بارنشسته ،اعضای هبات علمی ارتقا یافته، اساتید برتر آموزشی ،وبسایتهای برتر گروههای آموزشی  و خانواده متوفیان دانشگاه در سال گذشته تقدیر بعمل آمد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب