سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, اقتصادی, انرژی, سیاسی, مدیران برتر  »   تامین اعتبار برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی
۹ مرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۱۳:۰۰

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی:

تامین اعتبار برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی

رضا جمشیدی گفت:سهم دستگاه‌های اجرایی دست‌اندرکار برق‌رسانی به چهار شهرک صنعتی این استان در قالب تفاهمنامه‌ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، با شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت برق خراسان رضوی مشخص شد.

رضا جمشیدی گفت: هزینه اجرای عملیات مورد نیاز برای برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی، رقم بالایی را طلب می کند به طوری که تامین مالی آن عددی بسیار سنگین است.

هزینه برق‌رسانی به شهرک صنعتی سبزوار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، شهرک صنعتی قوچان هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال، شهرک صنعتی شماره پنج مشهد و شهرک صنعتی گناباد هریک به‌طور مجزا هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

براساس قانون، ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی از جمله برق بر عهده وزارت نیرو است و نباید سازمان مدیریت در این زمینه مشارکت کند و شرکت برق موظف است به هر روشی اعتبار مورد نیاز را از منابع داخلی خود تامین کند اما می‌توان برای ساخت خط انتقال از پست برق تا شهرک صنعتی از منابع دولتی هر استان هزینه کرد.

طبق تفاهم مزبور، ۴۵ درصد از این اعتبارات توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان و سازمان صنایع کوچک کشور، ۴۰ درصد آن توسط شرکت برق استان و توانیر و ۱۵ درصد از این اعتبارات توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به نمایندگی از دولت تامین می شود.در مرحله نخست از اجرای تفاهم مزبور، مقرر شد برق رسانی به شهرک صنعتی گناباد طی ۱۸ ماه از زمان برگزاری مناقصه تا اتمام عملیات اجرایی آن به سرانجام برسد، براین اساس امسال ۹۰ میلیارد تومان برای این پروژه تامین اعتبار می شود و باقی اعتبار نیز در سال آینده متناسب با پیشرفت پروژه اختصاص می یابد.

 پروژه برق رسانی به شهرک های صنعتی سبزوار، قوچان و شماره پنج مشهد نیز به همین ترتیب تامین و عملیات اجرایی آنها انجام خواهد شد.گ این سازمان در عمل به ۱۵ درصد از تامین اعتبار چهار پروژه برق رسانی به شهرک های صنعتی استان مشکلی ندارد، البته مشروط بر آنکه ۲ شرکت دیگر نیز به تعهدات خود عمل کنند.

تاکنون قطعات زمین برای برپایی واحدهای تولیدی در سطح ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی خراسان رضوی به متقاضیان واگذار شده است.

۲ هزار و ۶۸۲ واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی این استان فعالیت دارند.  

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , اقتصادی  , انرژی  , سیاسی  , مدیران برتر

دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...
آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...

مطالب مرتبط با برچسب

در سه سال گذشته پروژه برق رسانی روستایی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار تکمیل شد و به بیش از ۲۱۵۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار خانوار برقرسانی شد که حدود ۱۲۸ میلیارد تومان هزینه داشت. به نقل از ایسنا،...