جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۲۳

تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان

رئیس سازمان زندانها گفت: سازمان زندانها با تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کرد بخشی از مشکلات انها را حل کند.

به نقل از مهر؛ اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها در نوزدهمین جشن حمایت از خانواده زندانیان ، گفت: اعتقاد داریم زندانی اگر خطا کرده و باید مجازات شود اما باید خانواده وی را از زندانی جدادکنیم .
وی افزود: زمانی که فردی به زندان می رود مشکلاتی از جمله مشکلات معیشتی برای خانواده وی ایجاد می شود.

رئیس سازمان زندانها گفت: سال گذشته: کار شناسایی ۱۰هزار همسر زندانی که به علت زندانی شدن سرپرست خانواده خواستار طلاق بودند انجام شد و از فروپاشی این خانواده ها با برگزاری کلاس های مشاوره جلو گیری شد.
جهانگیر افزود: همچنین سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰فرزند زندانی که در معرض اعتیاد بودند شناسایی شدندکه با کمک نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد از سقوط انها جلوگیری شد و همچنین بیش از ۷۰۰فرزند زندانی که ترک تحصیل کرده بودند تلاش شد که به مدارس بازگردند.
وی ادامه داد: در سال گذشته با تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کردیم بخشی از مشکلات انها حل شود و همچنین ۸۲۵خانواده زندانی که دادای مشکلات خاص مانند بیمارای های خاص ، فرار از منزل فرزندان و زندانی شدن هم زمان والدین بودند شناسایی شدند و به مشکلات آنها رسیدگی شد.
رئیس سازمان زندانها بیان داشت: از دیگر اقدامات سال گذشته ۲۰۲انجمن حمایت از خانواده زندانیان تشکیل شده که در هفته ۲مرتبه با خانوده زندانیان ملاقات دارند و با مشکلات خانواده ها از نزدیک اشنا می شوند و در تلاش برای حل آنها هستند و همچنین تشکیل مجمع حمایت از خانواده زندانیان از دیگر اقداماتی بود که سال گذشته انجام شد تا بحث خانواده زندانیان از خود زندانی جدا شود.

جهانگیر گفت: امارها نشان می دهد ۲۲درصد زندانیان ملاقاتی ندارند و در ماه های اول ملاقات های زیاد است اما با طولانی شدند زمان زندانی ملاقات ها کم می شود.
زمانی که حمایت خانوده ها کم می شود زمینه قتل و اسیب های اجتماعی زیاد می شود لذا حمایت از خانواده زندانیان زمینه ایجاد این آسیب ها را کاهش می دهد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از اقتصاد آنلاین، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه ایجاد ١٠٠ هزار شغل از طریق سازمان صنایع کوچک را از جمله...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

در حال حاضر۲۲۵هزار نفر در زندان‌های سراسر کشور تحمل کیفر می‌کنند که از این تعداد حدود ۹۶درصد از جمعیت کیفری را مردان و مابقی را زنان تشکیل می‌دهند. نزدیک به ۴۲رصد زندانیان به علت جرائم مواد مخدر و روانگردان در...
اصغرجهانگیر در مراسم اهدای چک مبالغ جمع آوری شده که توسط مسئولان برنامه ماه عسل و در محل سازمان زندان ها برگزارشد ضمن تقدیر از مردم خیراندیش و نیکوکار ایران، گفت: مشکلات بزرگ همیشه به دست مردم حل شده است. به...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها