پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تخم مرغ ارزان می شود / صادرات 3 هزار تن تخم مرغ در 5 ماهه امسال
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۳۹

تخم مرغ ارزان می شود / صادرات ۳ هزار تن تخم مرغ در ۵ ماهه امسال

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از ارزان شدن قیمت تخم مرغ در بازار داخلی و توزیع آن خبر داد و با توجه به شرایط نامساعد این محصول گفت: فعلا صادرات این مخصول متوقف شده و ما در ۵ ماهه نخست سال خدود ۳ هزار تن تخم مرغ صادر کردیم.

ناصر نبی پور گفت: از دو روز پیش، طبق توافقاتی که میان اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته؛ توزیع تخم مرغ ارزان قیمت در میادین میوه و تره بار آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، هر شانه تخم مرغ بسته بندی شده توسط مرغداران ١١ هزار و ٣٠٠ تومان عرضه شده و ١١ هزار و ٩٠٠ به دست مصرف کننده می‌رسد.

به گفته رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، قیمت هر شانه تخم مرغ هم اکنون در بازار ١۶ هزار تومان است.

نبی پور همچنین میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را بین ۵٢٠٠ تا ۵٧٠٠ تومان اعلام کرد و گفت: تا هر وقت نیاز باشد، ما آمادگی توزیع این محصول را داریم.

نبی پور درباره صادرات نیز افزود: در حال حاضر صادراتی نداریم؛ نه قیمت هایمان رقابتی است و نه خریدار داریم. کشور قطر هم مصرف قابل توجهی در حوزه این کالا ندارد که ما بخواهیم تامین کنیم.

به گفته این فعال بخش خصوصی در ۵ ماهه امسال حدود ٣ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها