یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, امور زیربنایی, بانک و بیمه  »   تدوین بیش از ۱۳ هزار استاندارد ملی در دولت تدبیر و امید
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۳۶

رییس سازمان ملی استاندارد خبر داد

تدوین بیش از ۱۳ هزار استاندارد ملی در دولت تدبیر و امید

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم بزرگداشت دهه فجر با ارائه گزارشی از پیشرفت­های سازمان ملی استاندارد ایران و تدوین بیش از ۱۳ هزار استاندارد ملی در دولت تدبیر و امید خبر داد.

پیروزبخت در این مراسم ضمن مقایسه سایر انقلابهای بزرگ جهان مثل انقلاب فرانسه و روسیه با انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های بزرگ جهان متفاوت است چون اولا؛ انقلاب اسلامی ایران انقلابی همه جانبه بود و در همه جهان فراگیر شد دوما؛ انقلاب ایران انقلابی بود برگرفته از اسلام و این ویژگی در هیچ یک از انقلاب­های دیگر جهان دیده نمی شود و سوما؛ رهبری این انقلاب را فقیهی آگاه و اسلام شناس به عهده داشت.

وی در ادامه گفت: در رهبری امام خمینی سه عنصر خدا، خرد و عشق مشهود بود. امام خمینی (ره) برای خدا گام برمی­‌داشت و در این راه با درایت و خرد عمل می­کرد و به مردم ایران عشق می­‌ورزید.

پیروزبخت، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران از ابتدای دولت تدبیر و امید گفت: تقریبا یک سوم استانداردهایی که از ابتدای تاسیس این سازمان تاکنون تدوین شده مربوط به فعالیت‌های سازمان ملی استاندارد ایران در دولت تدبیر و امید است که تعداد آنها بالغ به سیزده هزار استاندارد می رسد.

او گفت: امروزه بیش از صد دفتر استانداردسازی در ادارات کل استاندارد استانها دایر شده است.

پیروزبخت در این مراسم گفت: سازمان استاندارد به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (SMIIC) عضویت دارد و به عنوان یکی از اعضای موثر در مجمع SMIIC بحث حلال را در ایران و کشورهای منطقه دنبال می­کند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: برای نخستین بار و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیت هماهنگی کمیته منطقه ای خاور نزدیک در کدکس به عهده سازمان ملی استاندارد ایران قرار گرفته است.

وی از ارتقاء رتبه سازمان ملی استاندارد ایران در بین ۱۶۳ کشور، در سال ۲۰۱۵ از ۳۱ به ۲۷ و براساس اعلام شفاهی سازمان بین المللی استاندارد ایزو در سال ۲۰۱۶ به ۲۳ خبر داد و این موضوع را نشانه حرکت روبه جلوی این سازمان دانست.

وی با اشاره به دستاوردهای متعدد سازمان ملی استاندارد ایران در حوزه های ارزیابی انطباق، استانداردسازی، اندازه شناسی، تایید صلاحیت و پژوهش گفت: همه این دستاوردها حاصل زحمات مدیران و همکارانم در سازمان ملی استاندارد ایران است. وی خطاب به کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران گفت: باید بدانید تلاش های شما بی ثمر نمانده است.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , امور زیربنایی  , بانک و بیمه

رضا جمشیدی گفت: هزینه اجرای عملیات مورد نیاز برای برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی، رقم بالایی را طلب می کند به طوری که تامین مالی آن عددی بسیار سنگین است. هزینه برق‌رسانی به شهرک صنعتی سبزوار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، شهرک صنعتی قوچان هزار و ۴۰۰...
منصور آق ، بابیان اینکه هم اکنون ۲۵ مدرسه فوتبال و پنج مدرسه فوتسال با حدود پنج هزار عضو توسط مربیان بومی و فوتبالیست‌های برتر در گنبدکاووس فعالیت دارند، از مسوولان ورزش گلستان و شهرستان سوال کرد که آیا ضرورتی برای تاسیس...

مطالب مرتبط با برچسب