یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است
۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۰۵

رئیس سازمان انرژی اتمی:

ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است

رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات ترامپ در خصوص اینکه برجام ایران را جسور کرده است، گفت: ما با یک حکمت سیاسی و براساس عقلانیت و انصاف عمل میکنیم، ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است.

به نقل از مهر، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم روز ملی روسیه در خصوص اظهارات رئیس جمهور آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی و اینکه ترامپ در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده است که ایران پس از توافق هسته ای جسورتر شده است، اظهار داشت: سیاست ما همواره بر اساس یک حکمت سیاسی است و بحث ما جسور یا غیر جسور نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: ما با یک حکمت سیاسی و بر اساس عقلانیت و انصاف عمل می کنیم، ترامپ هر چه گفته برای خودش گفته است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی و در دیدار با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در اظهاراتی بدون اشاره به ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران، توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) بین ایران و کشورهای ۱+۵ موسوم به «برجام» (JCPOA) را برای آمریکا «وحشتناک» توصیف کرد.

رئیس جمهور آمریکا در این دیدار مدعی شد که ایران به جای تشکر از آمریکا با توافق هسته ای جسور نیز شده است.

دونالد ترامپ در حالی به نتانیاهو اطمینان داد «ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت!» که رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور فتوائی ساخت و استفاده از تسلیحات هسته ای را حرام اعلام کرده بودند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا،بنابر اعلام روابط عمومی بانک ملی ایران، اموال و املاک مازاد بانک ها برای مدتها به یکی از بزرگترین چالش ها در این عرصه تبدیل شده بود؛ اموالی که یا به دلیل وثیقه قرار گرفتن هنگام پرداخت...
 محمود توکلی زاده  گفت:ظاهراً ریشه‌ی اعتراضات مربوط به دستمزد و معیشت است ولی باطن این بحران به سطوح متعددی از اشکالات و تبعیض‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های کارفرمایی مربوط می‌شود که تاکنون به آنها توجه نشده است.  اعتراضات کارگران شاغل...

مطالب مرتبط با برچسب