شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل  »   ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است
3 خرداد 1396 , ساعت 22:05

رئیس سازمان انرژی اتمی:

ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است

رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات ترامپ در خصوص اینکه برجام ایران را جسور کرده است، گفت: ما با یک حکمت سیاسی و براساس عقلانیت و انصاف عمل میکنیم، ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است.

به نقل از مهر، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم روز ملی روسیه در خصوص اظهارات رئیس جمهور آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی و اینکه ترامپ در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده است که ایران پس از توافق هسته ای جسورتر شده است، اظهار داشت: سیاست ما همواره بر اساس یک حکمت سیاسی است و بحث ما جسور یا غیر جسور نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: ما با یک حکمت سیاسی و بر اساس عقلانیت و انصاف عمل می کنیم، ترامپ هر چه گفته برای خودش گفته است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی و در دیدار با «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در اظهاراتی بدون اشاره به ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران، توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) بین ایران و کشورهای ۱+۵ موسوم به «برجام» (JCPOA) را برای آمریکا «وحشتناک» توصیف کرد.

رئیس جمهور آمریکا در این دیدار مدعی شد که ایران به جای تشکر از آمریکا با توافق هسته ای جسور نیز شده است.

دونالد ترامپ در حالی به نتانیاهو اطمینان داد «ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت!» که رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور فتوائی ساخت و استفاده از تسلیحات هسته ای را حرام اعلام کرده بودند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها