پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تسهیلات جدید بانک مسکن در قالب «وام های تبعی مسکن»
۲۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۶

تسهیلات جدید بانک مسکن در قالب «وام های تبعی مسکن»

معاون وزیر راه و شهرسازی از  ایده پرداخت تسهیلات جدید بانک مسکن در قالب «وام های تبعی مسکن» خبر داد و گفت: این ایده وافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار را به همراه داشت.

حامد مظاهریان گفت: بانک مسکن توانسته نوعی تسهیلات جدید تحت عنوان «وام های تبعی مسکن» را طراحی کند و در این ارتباط موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار برای اجرایی کردن آن را هم اخذ کرده است که جزئیات این وام به زودی از سوی بانک مسکن اعلام خواهد شد.

وی ارائه توضیحات بیشتر درباره این وام را به زمان دیگری موکول کرد.

امروزه در عرصه بانکداری یکی از مهمترین شاخصه‌های توانمندی مالی بانک‌ها نسبت کفایت سرمایه است. این نسبت یک شاخص مهم اهرمی برای بانک‌ها است که ظرفیت تسهیلات‌دهی بانک‌ها را مشخص می‌کند.

اخیرا شورای پول و اعتبار برای دستورالعمل نحوه محاسبه نسبت کفایت سرمایه مصوبه‌ای داشت که مفهوم جدید وام‌های تبعی نظام بانکی را به موضوع کفایت سرمایه اضافه کرد که برای اولین بار استفاده از وام‌های تبعی که به نوعی دست دوم است می‌تواند در نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها لحاظ شود و این موضوع می‌تواند کمک موثری به بانک‌های دولتی به ویژه بانک‌های توسعه‌ای که ازخطوط اعتباری بانک مرکزی استفاده می‌کنند، برای اصلاح نسبت کفایت سرمایه و بهبود نسبی آن باشد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها