سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی, انرژی  »   تسهیل صادرات به کشور های همسایه
27 آبان 1400 , ساعت 11:00

تسهیل صادرات به کشور های همسایه

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: تسهیل صادرات به کشورهای همسایه نظیر عراق و سوریه در راستای سیاست‌های ابلاغی وزارت صنعت و اهداف کلان صادرات کشور در اولویت است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق ضمانت صادرات ایران، «عبدالله سجادی» در نشست تخصصی با صادرکنندگان افزود: وجود تولیدکننده‌های خلاق و کارآفرین در کشور ظرفیت بسیار ارزشمندی است که می‌توانیم با استفاده از آن، سهم صادرات کشور را افزایش دهیم و قطعا تولیدکنندگان اگر بتوانند تولیدات خود را به نحو شایسته و با امنیت خاطر صادر کنند، موجب افزایش ارزش افزوده، گردش منابع و تولید کار در کشور خواهند شد.

وی افزود: فعالان حوزه تولید و صادرات کشور در تمامی استان‌هایی که به عنوان قطب صنعتی کشور مطرح هستند، متاسفانه به دلیل فقدان حلقه‌های تعاملی از خدمات و حمایت های صندوق ضمانت صادرات بی‌اطلاعند و از این جهت با حلقه بسته‌ای از مشتریان روبه رو هستیم. در حالی که می‌توانیم از ظرفیت‌های ویژه فعالان و کارآفرینان حوزه صنعتی کشور به بهترین شکل برای گسترش صادرات بهره‌مند شویم.

سجادی خدمات صندوق ضمانت را شامل بیمه نامه های صادراتی و ضمانت نامه‌های بانکی عنوان کرد و افزود: بیمه نامه های صادراتی برای تضمین پرداخت مبالغ صادراتی در اختیار صادر کننده‌ها قرار می‌گیرد به این معنا که طبق مفاد این بیمه‌نامه، اگر به هر دلیلی، طرف خارجی از پرداخت پول به صادر کننده امتناع کرد، صندوق ضمانت موظف به پرداخت پول به صادر کننده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، اظهار داشت: ضمانت نامه های بانکی نیز از سوی صندوق ضمانت صادرات ایران به صادر کنندگانی که مایل به دریافت تسهیلات از بانک‌ها هستند، تعلق می گیرد به این نحو که صندوق با شرایط بهتری خدمات ضمانتی را به نفع آنها در وجه بانکی که می خواهد تسهیلات دهد، ارائه می‌کند.

وی افزود: بانک‌ها ملزم هستند برای صادرکنندگانی که با ضمانت صندوق معرفی می‌شوند، تا میزان ۲ درصد سود تسهیلات وام را به نفع آنها کاهش دهند.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , انرژی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

نمایشگاه بین المللی بازرگانی دمشق سوریه 2019 تاریخ شروع:چهارشنبه 98/06/06 (08/28/2019) تاریخ پایان:جمعه 98/06/15 (09/06/2019) نوع نمایشگاه:بین المللی وب...
حسین سلاح‎ورزی در همایش فرصت‎های اقتصادی دربازار عراق و سوریه اظهار کرد: در سال ۹۷ صادرات حدود ۱۰ میلیارد دلاری را در کشور به بازار عراق و سوریه تجربه کردیم ولی سهم لرستان متاسفانه از این صادرات بسیار ناچیز بوده...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها