یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تصویب کلیات تفکیک 3 وزارتخانه در کمیسیون برنامه و بودجه
۱۹ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۲۷

تصویب کلیات تفکیک ۳ وزارتخانه در کمیسیون برنامه و بودجه

کلیات تفکیک ۳ وزارتخانه در جلسه روز یکشنبه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

در جلسه عصر روز یکشنبه (۱۸ تیر) کمیسیون برنامه و بودجه، کلیات تفکیک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی به وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی و وزارت صنعت معدن و تجارت به وزارت صنعت و معدن و وزارت بازرگانی و وزارت ورزش و جوانان به وزارت ورزش و سازمان جوانان با رای اکثریت اعضا به تصویب رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تشریح لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت گفت: درصورت تصویب لایحه در صحن علنی، وظایف مرتبط با جوانان از وزارت ورزش منتزع و به سازمان ملی جوانان منتقل می‌شود و و وزارت صنعت و معدن نیز دوباره شکل می‌گیرد.

محمدرضا تابش، نایب رئیس فراکسیون امید ادامه داد: همچنین وزارت بازرگانی، احیا و وظایف مرتبط با این حوزه که به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده بود، مجدداً به این وزارتخانه منتقل شده، و وزارت راه و شهرسازی به دو وزارتخانه راه وترابری و مسکن و شهرسازی تبدیل می‌شود.

همچنین ماده ۵ این لایحه در جلسه کمیسیون برنامه به تصویب رسید که براساس آن بودجه و اعتبارات مربوط به هر کدام از وزراتخانه های موضوع این قانون و سازمان ملی جوانان طبق بنده ب ماده ۲۴ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب هیئت وزیران تعیین می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب