سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تضمینی برای ماندن شرکت توتال در ایران وجود دارد؟
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۳

تضمینی برای ماندن شرکت توتال در ایران وجود دارد؟

مدیرعامل شرکت توتال پس از امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از توتال، شاخه بین المللی شرکت ملی نفت ایران (CNPCI) و پتروپارس در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در باره تضمین ماندن شرکت توتال در ایران با توجه به خروج این شرکت در چند سال گذشته پس از اعمال تحریم‌ها، گفت: توتال به عنوان یک شرکت بزرگ بین المللی از مقررات بین المللی تبعیت می‌کند و ما نمی توانیم از مقررات بین المللی خارج شویم.

پاتریک پویانه افزود: امروز اگر ما این قرارداد را امضا می‌کنیم، به این دلیل است که مجوز این کار را داریم، اظهار کرد، طبق برجام همه شرکت‌های نفتی مجاز هستند که با رعایت شرایطی در ایران فعالیت کنند، برای نمونه نباید از دلار امریکا و یا از کارکنان آمریکایی استفاده شود و توتال این محدودیت‌ها را ندارد؛ بنابراین ما به ایران متعهد هستیم و امیدوارم که روابط بین‌الملل و دیپلماسی به ما کمک کند که با تمام ظرفیت در ایران بمانیم.

پویانه با صراحت گفت: اعتقاد دارم که این قرارداد گامی مهم در توسعه روابط میان فرانسه و اروپا با ایران است.

به گفته وی، اگر قرارداد های زیادی مانند قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت‎های اروپایی و ایران داشته باشیم، این بهترین مسیر برای افزایش اطمینان از این است که همه طرف‎ها تلاش خود را برای حفظ روابط قوی به کار می گیرند.

مدیرعامل توتال ادامه داد: روابط اقتصادی می تواند یک پل واقعی میان ایران و فرانسه باشد؛ به همین دلیل است که ما این تصمیم را گرفتیم زیرا مجاز هستیم، ما می خواهیم قرارداد ۲۰ ساله باشد بنابراین تا زمانی که مقررات بین المللی اجازه دهد ما در ایران می مانیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب