یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   تعاملات اقتصادی استان مازندران و آفریقای جنوبی
۱۹ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۳۹

تعاملات اقتصادی استان مازندران و آفریقای جنوبی

 

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اشتراکات فرهنگی و اقتصادی مازندران و آفریقای جنوبی گفت: تعاملات اقتصادی مازندران و آفریقای جنوبی رونق می‌گیرد.

عبداله مهاجر دارابی در نشست کاردار و رایزن اقتصادی سفارت آفریقای جنوبی در تهران با مدیران بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: خوشحالیم که کاردار و رایزن اقتصادی ، مازندران را به عنوان هدف انتخاب کردند که در دو روز بازدیدهای لازم انجام شده که با توجه به ظرفیت دو منطقه بتوانیم شاهد تعامل بیشتر باشیم.

وی افزود: مازندران دارای ظرفیت فراوان در حوزه‌های مختلف است که مهم‌ترین حوزه در بخش کشاورزی است که در بیش از ۱۴ محصول رتبه نخست را در کشور دارد.

مهاجر تصریح کرد: بیش از چهار هزار شرکت تولیدی در حوزه صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو در استان فعال است که می‌توان از ظرفیت این صنایع بهره‌گیری کرد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: در حوزه گردشگری نیز مازندران دارای جاذبه‌های تاریخی و دیدنی فراوانی است که در این زمینه نیز دو کشور می‌توانند تعامل بیشتری داشته باشند.

مهاجر گفت: مازندران بهترین فضا جهت سرمایه‌گذاری است که همه جاذبه‌ها را در خود جای داد. اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی آمادگی دارد که در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کند تا شاهد ارتقا روابط اقتصادی میان دو کشور باشیم.

امیر میران آملی افزود: با توجه به دین مشترک مسائل مربوط به ذبح شرعی، تکنولوژی و مدیریت خوب در آفریقای جنوبی، وزارت جهاد کشاورزی جهت ایجاد شرکت زنجیره ای گوشت مرغ به صورت میدانی درآفریقای جنوبی بازدید داشته است.

وی بیان کرد: وجود بندر امیرآباد به عنوان بندر پرتردد تجاری در کشور مطرح بوده و می‌تواند زمینه صادرات بیش از پیش فراهم شود.

صنایع کشتی‌سازی آفریقای جنوبی در مازندران فعال شود

سارا دین رایزن اقتصادی سفارت آفریقای جنوبی درتهران نیز در این نشست ، اظهار داشت: ایران و آفریقا همیشه دارای روابط خوب بودند و زمانی که آفریقا در تحریم بود ایران از ما حمایت می‌کرد و اکنون با توجه به تحریم آمریکا زمان حمایت ما از ایران است.

وی افزود: با توجه به روابط خوب سیاسی متاسفانه در زمینه اقتصادی زیاد به روابط دو کشور توجه نشد که باید جهت ارتقا تبادل هیئت‌های تجاری و اقتصادی را پررنگ کنیم.

رایزن اقتصادی آفریقای جنوبی در تهران بیان کرد: تولید محصولات کشاورزی در آفریقا به صورت مدرن و پیشرفته بوده که میوه‌جات تولیدی به بازار اروپا، شمال آمریکا و خاورمیانه صادر می‌شود.

سارا دین ادامه داد: آفریقا کشوری پیشرفته و دارای اقتصادی پویا است که به عنوان بزرگ‌ترین کشور در قاره آفریقا زیرساخت‌های لازم اقتصادی را دارد. مازندران دارای دریا بوده و کشور آفریقا نیز در زمینه تولید قایق و کشتی فعالیت دارد که می‌توان به عنوان یک پتانسل و تبادل تجاری استفاده کرد.

وی گفت: در زمینه محصولات شیمیایی و محصولات جانبی آفریقا وارد کننده است که اگرمازندران در این زمینه تولید داشته باشد استقبال می‌کنیم.

ثریا جاکوبز کاردار سفارت آفریقای جنوبی نیز گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام ماه رمضان وزیر امور خارجه به آفریقا سفر کرد تا موضع کشور آفریقا مشخص شود. در این زمینه تیم عملیاتی تشکیل و مقرر شد شرکت‌هایی که ارتباطی با شرکت‌های آمریکایی ندارند روابط اقتصادی و تجاری را با شرکت‌های ایرانی داشته باشند.

وی با اشاره به تسهیل‌گری ویزا میان تجار دو کشور ادامه داد: تجار و بازرگانانی که قصد ورود به آفریقا جهت مبادلات را دارند، معرفی نامه ای از اتاق بازرگانی داشته و در اپلیکیشن ویزا هدف از سفر خود را قید کنند./

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از رویترز ; پنج شنبه شب در نزدیکی دوربان ، سومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی در حادثه فرو ریختن بخشی از سقف کلیسا 13 نفر کشته  و 16 نفر هم شدند. سقف این کلیسا به دلیل بارش شدید باران...