سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, انرژی, صنعت و معدن, مدیران برتر  »   تعرفه برق سالی یک بار اضافه می شود
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ , ساعت ۱۳:۰۰

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر:

تعرفه برق سالی یک بار اضافه می شود

عبدالامیر یاقوتی گفت: تعرفه برق براساس قوانین ابلاغی تنها سالی یکبار تغییر می کند که از سال ۱۳۹۶ به بعد این میزان برای همه مشترکان سالانه ۷ درصد بوده است.

عبدالامیر یاقوتی گفت: مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، اندکی بیشتر متحمل هزینه می شوند و ۱۶ درصد به تعرفه آنها اضافه می شود.

الگوی مصرف برق در مناطق عادی کشور ۳۰۰ کیلووات ساعت است  که این میزان برای استفاده از وسایلی مانند یخچال و فریزر، روشنایی، صوتی و تصویری و سیستم سرمایشی کافی است.

وی،با اشاره به این که ۴۰ درصد از برق خانوارها در بخش سرمایشی و ۳۰ درصد توسط  یخچال و فریزر مصرف می شود گفت: الباقی برق در یک منزل مسکونی در بخش روشنایی، سیستم های صوتی و تصویری و… مصرف می شود.

راه های ساده ای برای کاهش مصرف برق وجود دارد که به طور مثال قرار دادن کولرهای گازی روی دمای ۲۵ درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی می تواند مصرف را به شدت کاهش دهد. همچنین خاموش کردن سیستم های صوتی و تصویری به جای قراردادن آن ها  در حالت آماده به کار(استندبای) و تنظیم زمان پخت و پز به زمان های خنک شبانه روز  که باعث کاهش تولید گرمایش در منزل می شود، می تواند مصرف را کمتر کند.

 انتخاب شرکت بیمه گر براساس قانون به صورت مناقصه انجام می شود که فرایند تعریف شده ای دارد و در سال جاری یکبار مناقصه انتخاب شرکت بیمه گر برگزار شد که برنده ای نداشت اما برای بار دوم این مناقصه برگزار شده است که پاکات آن در هفته جاری بازگشایی می شود و امیدواریم که با انتخاب شرکت بیمه گر، روند پرداخت ها آغاز و تا پیش از آبان ماه همه خسارت ها به مشترکان پرداخت شود.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , انرژی  , صنعت و معدن  , مدیران برتر

تولید و فروش تجهیزات شهربازی شادی سازان دورنگار در تهران شهربازی عموما به پارک های تفریحی که در آنها تجهیزات بازی و سرگرمی نصب شده باشد شهربازی می گویند. امروزه شهربازی ها یکی از مراکز تفریحی محسوب می شود، که بیشتر...
دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...

مطالب مرتبط با برچسب