دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   تعطیلی ۱۱۴۶ مرکز متخلف بهداشتی در ماه رمضان
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۵۱

تعطیلی ۱۱۴۶ مرکز متخلف بهداشتی در ماه رمضان

مهندس سیدرضا غلامی در خصوص اهم اقدامات بهداشت محیط در برنامه سلامت ماه مبارک رمضان، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، تعداد ۳۹ هزار و ۲۳۳ مورد از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و شیرینی سنتی و ۱۲ هزار و ۳۶۹ مرکز تهیه آش و حلیم مورد بازدید ماموران بهداشت محیط قرار گرفته است.

به نقل از مهر، غلامی افزود: تعداد بازدیدهایی که از سایر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی حساس صورت گرفت، ۱۷۶ هزار و ۲۱۹مورد بوده و در مجموع تعداد کل بازدیدهای انجام شده ۲۲۷ هزار و ۸۲۱ مورد است.

غلامی بر سلامت مواد اولیه تهیه غذاها تاکید کرد و گفت: اینکه مواد اولیه تهیه غذاها از نظر مرغوبیت و سلامت چه وضعیتی داشته باشد، اهمیت زیادی دارد، لذا سلامت این مواد نیز مورد سنجش قرار گرفت و ۴۸ هزار و ۴۸۶ مورد مرکز از لحاظ عوامل محیطی و سلامت روغن، نمک و نیز از نظر بررسی آلودگی سطوح، با تجهیزات پرتابل بازرسی مورد سنجش قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از وظایف کارشناسان بهداشت محیط در مراکـز بهداشتی درمانی، کلر سنجی و PH سنجی آب شرب به صورت روزانه است لذا از ابتدای ماه رمضان تعداد ۱۹۲ هزار و ۳۷۵ مرکز از نظر کلر آزاد باقیمانده آب مورد سنجش قرار گرفت و ۱۷ هزار و ۵۲۴ مورد نیز از نظر نمونه برداری میکروبی آب بررسی شد.

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص خاطر نشان کرد: سنجش ها و بازدیدها در مراحل بعداز تهیه غذا نیز ادامه دارد. بنابراین ۱۰ هزار و ۲۱۳ مورد، نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه را در برنامه داشتیم.

وی گفت: بنابر بازرسی ها، ۲۰۸ هزار و ۱۴۴ کیلو گرم، مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و ضبط و معدوم شده است.

غلامی تصریح کرد: با توجه به امکان اطلاع رسانی تخلفات از سوی مردم، ۲ هزار و ۷۴۵ مورد از مراکز متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضائی ارجاع داده شدند و تعداد هزار و ۱۴۶ مورد مرکز متخلف بهداشتی تعطیل شد.

وی گفت: تعداد ۲ هزار و ۳۵۵ مورد نیز بازدید مشترک با سازمان ها و دستگاه های ذی ربط از جمله سازمان تعزیرات، وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ، نیروی انتظامی و سازمان دامپزشکی داشته ایم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب