سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   تقاضا از روحانی برای ورود به انتخابات سال آینده / استراتژی رقبای روحانی تخریب دولت است
11 اسفند 1395 , ساعت 11:56

مشاور اقتصادی رئیس جمهور بیان کرد:

تقاضا از روحانی برای ورود به انتخابات سال آینده / استراتژی رقبای روحانی تخریب دولت است

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه تقاضا از روحانی برای ورود به انتخابات سال آینده را داریم، گفت: تاکنون روحانی صراحتا در مورد تصمیم خود درباره ریاست جمهوری صحبتی نداشته است.

محمدعلی نجفی صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور تصمیم قطعی خود را برای حضور در انتخابات ۹۶ گرفته است اظهار کرد: ما امیدواریم و تقاضا هم داریم که آقای روحانی وارد انتخابات شود، چون دولت اقدامات و زیرساخت هایی را ایجاد کرده که برای به نتیجه رسیدن آن ۴ سال زمان نیاز است، بنابراین لازم است دولت دوم آقای روحانی هم تشکیل شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که دیدگاه شما در مورد حضور چند کاندیدای جانبی در کنار روحانی چیست؟ تصریح کرد: عده ای معتقدند تا زمان انتخابات ممکن است هزار اتفاق بیفتد و مسائل پیش بینی نشده ای رخ دهد، بنابراین در کنار آقای روحانی که گزینه اصلی است باید گزینه جانبی هم داشت. دیدگاه دیگر می گوید حضور آقای روحانی به تنهایی کفایت می کند. الان استراتژی رقبای روحانی تخریب دولت است. کاندیداهای احتمالی انتخابات تاکنون حتی یک جمله درباره آنچه می خواهد انجام دهد نگفته است. فقط دنبال تخریب دولت هستند که من معتقدم آقای روحانی به تنهایی می تواند پاسخ همه انتقادها را بدهد. در واقع یکی مرد جنگی به از صد هزار. فکر می کنم نظر آقای روحانی هم همین باشد که یک نفری بیاید.

نجفی همچنین در پاسخ به این سوال که شما در ستاد انتخابات حسن روحانی چه سمتی دارد گفت: هنوز ستادی ایجاد نشده است.

مشاور اقتصادی رییس جمهور همچنین درباره ارزیابی خود از عملکرد اقتصادی دولت تصریح کرد: با توجه به شرایطی که برای دولت ایجاد شده بود من عملکرد دولت را در این زمینه موفق می دانم. در سال ۹۱ ما با نمایان شدن آثار تحریم ها شاهد جهش قیمت ارز و تورم بالا بودیم و در سال ۹۲ هم با بدشانسی دولت قیمت نفت شدیدا افت کرد. این عوامل کار دولت را سخت کرد، اما دولت در زمینه اصلاح نظام بانکی کنترل تورم و سرو سامان دادن به بازار سرمایه اقدامات خوبی انجام داد. در زمینه خروج از رکود نیز اقدامات خوبی انجام شده که هنوز به صورت کامل به نتیجه نرسیده است. به طور مثال الان صنعت فولاد و خودرو سازی از رکود خارج شده، اما هنوز بخش هایی از صنعت یا مسکن با رکود مواجه است. در بخش کشاورزی نیز شاهد جهش خیلی خوبی هستیم . در مجموع عملکرد اقتصادی دولت را من موفق می دانم.

نجفی در پاسخ به این سوال که عملکرد دولت در ایجاد اشتغال را چگونه ارزیابی می کنید تصریح کرد: دولت در این بخش هم موفق بود، اما نیاز به شغل بیشتر از آنچه است که دولت ایجاد کرده است، زیرا با ورود به بازار کار در سال های اخیر به تاخیر افتاده است و ما با تقاضای انباشته شده مواجهیم.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها