سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تقویت کارگاه‌های کوچک با معافیت از مالیات و بیمه به مدت یک سال
۱۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۶

پیشنهاد رئیس اتحادیه آهن سازان به دولت

تقویت کارگاه‌های کوچک با معافیت از مالیات و بیمه به مدت یک سال

رئیس اتحادیه آهن سازان گفت: با توجه به اینکه فعالیت و کار ما ارتباط مستقیم با ساختمان‌سازی و پروژه‌های عمرانی دارد و از آنجاییکه این بخش از اقتصاد کشور در چند سال اخیر راکد بوده و حتی پروژه‌های بزرگ عمرانی متوقف شده‌اند، ما از وضعیت بدی برخوردار هستیم و این باعث شده که زندگی ۳ هزار نفر از زیرمجموعه این اتحادیه در وضعیت نابسامانی قرار بگیرد. دولت اگر به دنبال بهبود اوضاع است باید کارگاه‌های کوچک را تقویت کند. هر روز اعلام می‌شود که ما این مقدار به واحدهای تولیدی وام پرداخت کرده‌ایم اما در واقع کارخانه‌هایی مانند ایران خودرو و دیگر صنایع بزرگ هستند که وام گرفته‌اند.

بشارتی در ادامه گفت: پیشنهاد ما این است که برای تقویت کارگاه‌های کوچک آن دسته از این واحدهایی که کمتر از ۵ نفر کارگر دارند برای یک سال از مالیات و بیمه معاف شوند. آن وقت شاهد خواهید بود که با اتخاذ این تصمیم هر کارگاه حداقل ۲ نفر به تعداد نیروهای خود اضافه خواهد کرد و دولت با حداقل هزینه ۲۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

همچنین، وی افزود: مطابق توافق اتاق اصناف با سازمان مالیات قرار شد واحدهایی که در بند ج هستند مالیات آنها مانند سال ۹۴ محاسبه شود اما در هنگام پرداخت مالیات بسیاری از اصناف را از بند ج به بند ب منتقل کردند و مالیات بیشتری گرفتند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب