یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی  »   تلاش برای افزایش قدرت خرید قشر بازنشسته و کارگر / ورود ۱.۵ میلیون نفر به بازار کار
20 بهمن 1395 , ساعت 11:01

در سال گذشته اتفاق افتاد

تلاش برای افزایش قدرت خرید قشر بازنشسته و کارگر / ورود ۱.۵ میلیون نفر به بازار کار

علی ربیعی در همایش بزرگ کارآفرینان و تعاون‌گران برتر، کارگران و واحدهای نمونه آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: روح انقلاب در جهت رفع انسداد اجتماعی و سیاسی بود و همچنین از بعد فرهنگی، اخلاقی نیز روح انقلاب جاری بوده؛ از این رو باید مراقب باشیم که اخلاق انقلاب را در جامعه جاری کنیم؛ چرا که در زمان انقلاب اگر کسی پنج لیتر نفت داشت به همسایه خویش نیز می‌داد، باید اکنون نیز این روحیه را در جامعه جاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه، از اخلاق و معنویت انقلاب قدری فاصله گرفتیم، گفت: جنگ تحمیلی شرایطی را فراهم کرد که به معنویت انقلاب برگردیم، اکنون نیز باید این روحیه را در خود پرورش داده و اگر چنانچه غفلت کنیم، مناسبات گذشته بازسازی خواهند شد.

ربیعی در خصوص روح اقتصادی انقلاب نیز گفت: آرزوی امام راحل پیشرفت ایران بود، قطعاً انقلاب باید با ابعاد اقتصادی ادامه یابد و کاهش و رفع نابرابری‌ها و همچنین اهمیت به کرامت انسان‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما در بعد اقتصادی، عدالت گرایانه و عدالت جویانه حرکت کرد تا مردم برابر زندگی کرده و فرصت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برابری داشته باشند.

ربیعی با اشاره به اینکه پیشرفتی که در آن عدالت و رفع نابرابری ملموس باشد، همان مسیر اقتصادی انقلاب است، خاطرنشان کرد: جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که تولیدگرا باشد، این تولیدگرایی شامل تمامی موارد اعم از تولید فکر، اندیشه، کالا و… است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در جامعه ای که افراد با پول، پولدار می‌شوند آن جامعه رانتی است، در سوی دیگر جامعه‌ای که افراد آن با خلاقیت و ایده به تولید برسند، آن جامعه تولیدگرا بوده و در مسیر توسعه حرکت خواهد کرد.

وی گفت: سال‌ها شرایطی پیش آمد که افرادی توانستند به راحتی پول پارو کنند؛ تنها در جامعه تولیدگرا، قشر کارگر محترم است.

وی با اشاره به اینکه بنده خودم زمانی کارگر بودم، بیان کرد: کارگر به اسم محترم نمی‌شود، بلکه به رسم اینکه روح تولید در آن جامعه جاری باشد، محترم می‌شود، اکنون بچه‌ای جرات نمی‌کند بگوید پدرم کارگر است.

وی با تاکید بر اینکه، روح انقلاب در تعاون، کارآفرینی و تولید جاری بوده است، یادآور شد: ما به باهم بودن نیاز داریم تا بتوانیم با قوت تمام در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.

ربیعی تاکید کزد: به عنوان بخشی از دولت معتقد هستم که در برخی بخش‌های کشور، کارهای زیادی نکرده و با حدمطلوب و آرمان‌هایمان فاصله داریم؛ اما هدف ما این است که بتوانیم برخلاف منتقدین بی انصاف که در تلاش برای هیچ نشان دادن تلاش‌های مسئولان هستند، روح انقلاب را در حوزه  کار، تولید و اقتصاد دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه، دولت اعتقاد به مدارا و سخت کوشی و همچنین حرکت در جهت عقلانیت دارد، بیان کرد: تلاش ما در راستای تثبیت وضعیت اقتصادی و ترسیم چشم انداز اقتصادی و تولیدی قابل پیش‌بینی است.

وی ادامه داد: دولت یازدهم در بهبود فضای کسب و کار نیز پیشرفت دارد؛ اما این مسیر طولانی است و نیازمند زمان و تلاش بسیاری است تا به حد مطلوب برسیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه، قدرت خرید قشر بازنشسته و کارگر کاسته شده است، خاطرنشان کرد: تلاش برای افزایش قدرت خرید قشر بازنشسته و کارگر  ادامه دارد و می‌دانیم که این مسمتری بازنشسته‌ها شایسته‌شان نیست؛ اما در طول این سال‌ها نیز سعی کرده‌ایم که مستمری را به تورم پیشی دهیم.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها