سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   تلاش جهت واگذاری زمین جهت توسعه زیرساخت های صنعتی و تولیدی استان البرز از طریق مزایده
30 شهریور 1401 , ساعت 21:55

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان البرز گفت :

تلاش جهت واگذاری زمین جهت توسعه زیرساخت های صنعتی و تولیدی استان البرز از طریق مزایده

وی یادآور شد: زمین و زیرساخت های استان البرز با توجه به حجم بالای سرمایه گذاران کافی نیست و دراین زمینه تلاش شده تمام واگذاری های زمین به صورت مزایده باشد .

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان البرز گفت: یک هزار طرح صنعتی و تولیدی دراین استان در دست اجرا داریم که با بهره برداری از آنها گام های موثری در جهت توسعه اقتصادی برداشته خواهد شد.

حمیدرضا عقاب نشین روز چهارشنبه در نشست تخصصی مدیران شهرک ها و نواحی صنعتی غیردولتی کشور که در کرج برگزار گردید، افزود: در استان البرز سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در ۱۲ شهرک صنعتی فعالیت دارند که از مجموع این ۱۲ شهرک صنعتی ، هفت شهرک صنعتی غیردولتی است.

وی ادامه داد: استان البرز ویژگی های خاص خود را دارد  چراکه این استان از استان تهران جدا شده و در بخش زیرساخت های خود مشکل دارد.

عقاب نشین بیان داشت: استان البرز به دلیل نزدیکی به تهران و بازار مصرف ، پرتقاضا ترین استان در حوزه جذب سرمایه گذار بوده و اکنون با کمبود زمین برای ایجاد واحد تولیدی مواجه هستیم .

وی یادآور شد:  زمین و زیرساخت های استان البرز با توجه به حجم بالای سرمایه گذاران کافی نیست و دراین زمینه تلاش شده تمام واگذاری های زمین به صورت مزایده باشد .

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان البرز گفت:  چهار هزار و ۵۰۰ هکتار پهنه شهرک های صنعتی در البرز است که از این مقدار سه هزار هکتار در دست بخش خصوصی بوده و  ۷۷ هزار نفر در این شهرک های صنعتی مشغول به کار هستند.

وی در ادامه به بحث مهاجرپذیری البرز پرداخت و افزود: این استان به دلیل همجواری با تهران پر مهاجرترین استان کشور شده بنابراین با توجه به فراوانی ظرفیت های صنعتی باید از این ظرفیت ها هرچه بیشتر برای توسعه آن بهره برد .

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌...
 عدم اشتغالزایی و تولید مناسب و عدم تحقق وعده‌های مالک کارخانه آزمایش مرودشت، این کارخانه را پس از سال‌ها آزمون و خطاهای بی‌پایان در مسیر مزایده چندباره قرار داده است؛ تا جایی که مشخص نیست این کارخانه چه زمانی به...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها