سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, اقتصادی, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   تلاش مدیران نرگس برای فروش سه هکتار و نیم از زمین کارخانه
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۰۰

به نقل از ایلنا،

تلاش مدیران نرگس برای فروش سه هکتار و نیم از زمین کارخانه

سوء مدیریت، کاهش کیفیت محصول و بی تدبیری‌های متعدد در سال‌های اخیر باعث شده تا کارخانه روغن نباتی شیراز روز به روز با مشکل مواجه شود و مدیران کارخانه در ماه‌های گذشته به اقداماتی مانند فروش دستگاه‌ها و زمین‌ کارخانه رو بیاورند.

به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و ملک های متعلق به این مجموعه است.

مشکلات این مجموعه تا جایی پیش‌رفته که تأمین‌کنندگان غذای کارگران که طرف قرار‌داد با کارخانه هستند به علت بدهی‌های نرگس  از تأمین خوراک کارگران سر باز زده و کارگران مدتی است بدون خوردن غذا در کارخانه مشغول به کارند.

آن طور که یکی از کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز می گوید: حدود سه ماه است که کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز هیچ محصولی تولید نکرده است .

وی با بیان اینکه مسئولان کارخانه روغن نباتی در سال گذشته با راه اندازی یک شو و برنامه تبلیغاتی و جمع کردن مسئولان در مراسم کلنگ زنی انتقال کارخانه به منطقه ویژه اقتصادی اعلام کردند که زمین این مجموعه در آینده ای نزدیک احداث خواهد شد، می گوید: در حال حاضر تنها زیر سازی در این زمین انجام شده و حدود یک ماهی است که به دلیل عدم پرداخت پول به پیمانکار توسط مدیران کارخانه پیمانکار از ادامه فعالیت دست کشیده که با اولین بارش باران تمام زیر سازی‌های انجام شده زمین کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی خراب خواهد شد.

وی با بیان اینکه جای سئوال دارد که کارخانه ای که توانایی پرداخت پول به بیرون بر ندارد چطور می تواند یک کارخانه ای جدید در منطقه ویژه اقتصادی راه اندازی کند، ادامه می دهد: مسئولان کارخانه در مهر ماه سال گذشته حدود ۱۳ هکتار زمین متعلق به کارخانه در منطقه نصر آباد را فروختند تا بتوانند حقوق ۷ الی ۸ ماه گذشته کارگران را سر موعد مقرر پرداخت کنند.

  این کارگر همچنین می‌گوید: « متاسفانه همزمان با تمام شدن این منبع مالی مسئولان چندی پیش قصد فروش ماشین آلات کارخانه را کردند که با مقاومت کارگران و دادستانی مواجه شدند. » هرچند به گفته یکی از اعضای هیأت مدیره این شرکت ، طبق دستور دادگستری استان فارس فروش دستگاه‌های بلا استفاده نرگس‌شیراز  که به مزایده گذاشته شده بلامانع است. 

وی اضافه می کند: با توجه به اینکه مسئولان کارخانه قصد تعطیلی مجموعه روغن نباتی را دارند بنابراین تا زمانی که مجموعه زیر نظر این هلدینگ است آینده خوبی نمی‌توان برای نرگس امیدوار بود.

این کارگر در ادامه با اشاره به اینکه مسئولان در مدت سه ماهه گذشته کارگران را به بهانه شیوع بیماری کرونا دلتا به دور کاری فرستادند می‌گوید: هرچند در این مدت مزایای کارگران پرداخت شده است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , اقتصادی  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
استفاده از ماسک سه بعدی طرح دار این روزها استفاده از کالاهایی که قبلا مرکز توجه نبودند، بسیار پرطرفدار شده است. استفاده از کالاهایی مانند ماسک سه بعدی، دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه های ماساژور بسیار رایج شده است. به همین...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از ایلنا، از روز شنبه ۳ مهر ماه ۱۴۰۰ کلیه معاملات سیمان به صورت جداگانه در تالار اختصاصی سیمان در بستر معاملاتی TTS و راس ساعت ۱۱:۳۰ برگزار می شود. بورس کالا که تاکنون در بستر TTS دارای بازارهای صنعتی،...
به نقل از ایلنا،سهراب بختیاری زاده، سرمربی سابق تیم پدیده مشهد به عنوان سرمربی جدید تیم استقلال خوزستان در رقابت‌های لیگ دسته اول انتخاب شده است. بختیاری زاده درحالی به این عنوان منصوب شده است که فعالیت این باشگاه در لیگ...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها