پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تنظیم بازار ماه رمضان با توزیع برنج و شکر
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۹

تنظیم بازار ماه رمضان با توزیع برنج و شکر

شرکت بازرگانی دولتی ایران، معاون بازرگانی داخلی این شرکت اعلام کرد: ۳۰هزار تن برنج مرغوب وارداتی از نوع سفید دی.ام (DM) به تناسب جمعیت هر استان، در سراسر کشور توزیع شده و حواله کالای هر استان نیز ارسال شده است تا از طریق فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف کارمندی و کارگری توزیع شود.
حسن عباسی معروفان افزود: قیمت فروش برنج به مباشران توزیع شامل فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف در انبارهای این شرکت به ازای هرکیلو گرم ۲۴ هزار ریال و قیمت برای مصرف کنندگان نهایی در فروشگاه ها به ازای هر کیلو ۲۷ هزار ریال تعیین شده است.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره توزیع شکر گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، برای تنظیم بازار ماه رمضان ۵۰ هزارتن شکر سفید درجه یک بین خانوار و صنف و صنعت کشور توزیع می شود.
وی اضافه کرد: ۲۰هزار تن شکر سفید تصفیه شده‌ درجه یک با توجه به جمعیت هر استان، برای مصارف خانوار در نظر گرفته شده است که از طریق عاملان توزیع فروخته می شود.
وی گفت: قیمت شکر تحویلی به عاملیان توزیع در کارخانه به ازای هر کیلو ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال محاسبه شده است و عاملان موظفند این کالا را حداکثر به قیمت هر کیلو ۲۸ هزار و ۵۵۰ ریال به مصرف کننده نهایی بفروشند.
این مسوول افزود: ۳۰ هزار تن شکر سفید تصفیه شده‌ درجه یک نیز برای مصرف صنف و صنعت استان ها در نظر گرفته شده است که این افراد می توانند از طریق مراجعه به بورس کالا یا اخذ حواله مستقیم از شرکت بازرگانی دولتی ایران به تناسب میزان مصرف و پروانه بهره برداری خود، آن را بخرند.
عباسی معروفان قیمت تحویل شکر به صنف و صنعت در کارخانه را هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ٢۰٠ ریال اعلام کرد و افزود: صاحبان صنف و صنعت تا پایان سال ۱۳۹۶ برای خرید شکر مورد نیاز خود مهلت دارند.
فروشگاه ها و تعاونی های عامل توزیع کالاهای اساسی به تشخیص کارگروه تنظیم بازار هر استان و شهرستان و با توجه به پراکنش جمعیتی انتخاب می شوند و معاونت های اقتصادی و توسعه منابع استانداری ها در سراسر کشور مسئولیت نظارت کامل بر توزیع کالاها را تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی بر عهده دارند.
یازدهم اردیبهشت ماه امسال رئیس سازمان توسعه تجارت درباره واردات شکر به ایرنا گفت: سال ۱۳۹۱ یک میلیون و ۶۸۰ هزار تن شکر به ارزش بیش از یک میلیارد دلار وارد شد، در حالی که این ارقام در سال ۱۳۹۵ به ترتیب به بیش از ۶۶۶ هزار تن و به ارزش ۳۱۹ میلیون دلار کاهش یافت.
«مجتبی خسروتاج» ادامه داد: میزان و ارزش واردات برنج در سال ۱۳۹۱ به ترتیب یک میلیون و ۲۸۰ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بود که پارسال این رقم به ۸۲۸ هزار تن و ارزش ۶۸۱ میلیون دلار تقلیل یافت.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها