شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, انرژی, بین الملل  »   توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در راه است
26 دی 1395 , ساعت 12:14

مدیر کارگروه بین‌الملل و دیپلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد:

توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در راه است

امیرحسین میرآبادی، مدیر کارگروه بین‌الملل و دیپلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر  خبر داد.

میرآبادی ادامه داد: دراین راستا در کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر که آذر ماه امسال برگزار شد، این کارگروه با توجه به ارتباطات خود هیاتی از آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر را برای شرکت در کنفرانس دعوت کرد که برنامه‌ریزی‌هایی نیز برای فعالیت‌های آینده انجام شد که یکی از آنها برگزاری رویداد مشترکی با آژانس با عنوان «روز انرژی‌های تجدیدپذیر» با حضور تمام بخش‌های فعال انرژی‌های تجدیدپذیر کشور است.

وی با بیان اینکه توسعه ارتباطات با سایر نهادها همچون آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) را نیز در برنامه داریم، تاکید کرد: تلاش داریم از طریق این ارتباطات و آگاهی از روندهای جهانی، سیاست‌های تعیین سهم انرژی‌های تجدید پذیر را در سبد انرژی کشور تدقیق کنیم و بر اساس آن اقدمات مربوط به توسعه فناوری را انجام دهیم. همچنین ارتباط حوزه تجدیدپذیر و موضوع تغییر اقلیم نیز از مباحث دیگر در حال پیگیری در کارگروه است؛ زیرا این مساله به صورت گفتمانی جدی در عرصه بین‌الملل دنبال می‌شود؛ بنابراین در نظر داریم ستاد در این زمینه با آگاهی کامل نسبت به تحقق اهداف سند توسعه دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر گام بردارد.

مدیر کارگروه بین‌الملل و دیپلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی خاطرنشان کرد: تهیه گزارش‌هایی از وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر در کشورهای مهم نظیر کشورهای نفت‌خیز، کشورهای منطقه خاورمیانه و کشورهای پیشرو در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر فعالیت‌های کارگروه است و تا کنون ۵ عنوان گزارش رصد نیز در این راستا آماده شده و  توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در راه است .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی  , بین الملل

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها