سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی, بین الملل  »   توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در راه است
۲۶ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۴

مدیر کارگروه بین‌الملل و دیپلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد:

توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در راه است

امیرحسین میرآبادی، مدیر کارگروه بین‌الملل و دیپلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر  خبر داد.

میرآبادی ادامه داد: دراین راستا در کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر که آذر ماه امسال برگزار شد، این کارگروه با توجه به ارتباطات خود هیاتی از آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر را برای شرکت در کنفرانس دعوت کرد که برنامه‌ریزی‌هایی نیز برای فعالیت‌های آینده انجام شد که یکی از آنها برگزاری رویداد مشترکی با آژانس با عنوان «روز انرژی‌های تجدیدپذیر» با حضور تمام بخش‌های فعال انرژی‌های تجدیدپذیر کشور است.

وی با بیان اینکه توسعه ارتباطات با سایر نهادها همچون آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) را نیز در برنامه داریم، تاکید کرد: تلاش داریم از طریق این ارتباطات و آگاهی از روندهای جهانی، سیاست‌های تعیین سهم انرژی‌های تجدید پذیر را در سبد انرژی کشور تدقیق کنیم و بر اساس آن اقدمات مربوط به توسعه فناوری را انجام دهیم. همچنین ارتباط حوزه تجدیدپذیر و موضوع تغییر اقلیم نیز از مباحث دیگر در حال پیگیری در کارگروه است؛ زیرا این مساله به صورت گفتمانی جدی در عرصه بین‌الملل دنبال می‌شود؛ بنابراین در نظر داریم ستاد در این زمینه با آگاهی کامل نسبت به تحقق اهداف سند توسعه دانش‌بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر گام بردارد.

مدیر کارگروه بین‌الملل و دیپلماسی فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی خاطرنشان کرد: تهیه گزارش‌هایی از وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر در کشورهای مهم نظیر کشورهای نفت‌خیز، کشورهای منطقه خاورمیانه و کشورهای پیشرو در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر از دیگر فعالیت‌های کارگروه است و تا کنون ۵ عنوان گزارش رصد نیز در این راستا آماده شده و  توسعه ارتباطات بین‌المللی حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در راه است .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی  , بین الملل

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها