دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   توسعه استان با تکیه بر نیروی انسانی محقق می شود
۶ دی ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۴۶

توسعه استان با تکیه بر نیروی انسانی محقق می شود

سید مهدی طبیب‌زاده در دوازدهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان کرمان، با تاکید بر اهمیت کارآفرینی افزود: در جامعه ما مفاهیمی مانند کارآفرینی، بهره‌وری، شفافیت و استارت‌آپ‌ها به خوبی آغاز می شود، اما به دلیل برداشت ها و تعاریف متفاوت از این واژه ها، فعالیت های متفرقه و بی برنامه در این مسیر انجام و در نهایت نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. وی، با بیان اینکه تعریف کارآفرینی به معنای ارزش آفرینی است، خاطرنشان کرد: کارآفرینی یکی از ضروریات توسعه اقتصادی استان است اما باید یک مفهوم جامع، کامل، مطلوب و عملیاتی برای این موضوع تعریف شود.

طبیب زاده، با اشاره به اینکه پراکندگی فعالیت ها، ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند، ادامه داد: اتاق آمادگی خود را برای طراحی اکوسیستم کارآفرینی استان با کمک دانشگاهیان و متولیان مربوطه اعلام می کند تا دیدگاه علمی و سیستمی به کارآفرینی صورت گیرد. رئیس اتاق کرمان اظهار کرد: در این رابطه طرح اکوسیستم کارآفرینی توسط اتاق کرمان و با همکاری دانشگاه تهران در حال تنظیم است که در آن نقش هر بخش تعیین می شود تا بتواند به عنوان یکی از مولفه ‌های توسعه استان به کار گرفته شود.

وی افزود: در این راستا باید کشف استعدادهای کارآفرینی و طراحی سیستمی برای آموزش آنها دیده شود تا از سوی دیگر بتوان موانع را برطرف و امور سرمایه گذاری را تسهیل کرد. در پایان این همایش از ۱۶ کارآفرین برتر استان تجلیل شد.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...
به نقل از ایرنا، نشست کمیسیون فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری از ۳۸ بنای تاریخی و فرهنگی، با حضور اعضای رسمی کمیسیون مزایده، نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران صندوق توسعه و احیاء برگزار شد...

مطالب مرتبط با برچسب