یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی, بازار دیجیتال  »   توسعه فضای مجازی مشروط بر رعایت فرهنگ و حفظ حریم خصوصی
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۵

توسعه فضای مجازی مشروط بر رعایت فرهنگ و حفظ حریم خصوصی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات (محمود واعظی) در صفحه اینستاگرام خود با انتشار فیلمی از رییس جمهور مبنی بر لزوم اعتماد مردم به وزارت ارتباطات نوشت: رعایت حریم خصوصی افراد جامعه و تلاش برای جلوگیری از نقض آن همواره مورد تأکید رییس جمهور محبوب و این وزارت بوده و سیاست ما بر ادامه این مسیر با جدیت بیشتر در سال‌های آتی است.

وی همچنین با اشاره به رشد سرویس‌های بومی، اظهار کرد: لازمه‌ی توسعه فضای مجازی و نیز تعامل سازنده با سرویس‌ دهنده‌های بین المللی احترام به حقوق کاربران است. تاکید ما بر رعایت الزامات فرهنگی جامعه و حفظ حریم خصوصی به عنوان دو بال توسعه سرویس‌های مجازی است.

در ویدئوی منتشر شده رییس جمهوری اظهار می‌کند: ما باید توجه کنیم از ابزار بهترین استفاده‌ها را ببریم و چه طور مانع سوء استفاده از آنها شویم. اگر هر کاری که انجام می‌دهیم، در نهایت موجب شود که امنیت زندگی مردم پایین بیاید، ما به هدف خود نرسیده‌ایم.

حسن روحانی با اشاره به اعتماد مردم به وزارت ارتباطات اضافه می‌کند: همچنین اصل بر امنیت ارتباط است. همان طور که در اسلام و قانون اساسی آمده است ما حق نداریم در زندگی خصوصی مردم دخالت کنیم. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امین مردم است و مردم به آنها اعتماد کردند. مهم‌ترین اصل ما در این جا امانت است و مردم باید به ما اعتماد داشته باشند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , بازار دیجیتال

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب