دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   توقف جایگزینی سیم کارت سلامت با دفترچه های بیمه درمانی
۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۴۰

توقف جایگزینی سیم کارت سلامت با دفترچه های بیمه درمانی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری از توقف جایگزینی سیم کارت سلامت با دفترچه های بیمه درمانی با سیمکارت در حال حاضر خبر داد و گفت: در مورد جایگزینی دفترچه های بیمه درمانی با سیم کارت سلامت با مشکل حقوقی مواجه شدیم اما در صدد رفع این مشکل هستیم و امیدواریم این پروژه بزودی اجرایی شود.

دکتر سیدتقی نوربخش با بیان اینکه کارت هوشمند سلامت جزئی از برنامه کلان سازمان تأمین اجتماعی در نهضت استفاده از فن‌آوری اطلاعات است گفت: امیدواریم با استفاده از تکنولوژی‌های جدید شاهد ارائه خدمات مناسب به بیمه شدگان و افزایش رضایتمندی آنان باشیم.

شرکت رایتل به عنوان شرکت متعلق به سازمان تأمین اجتماعی در اولویت اجرای برنامه‌های این سازمان در حوزه فن‌آوری اطلاعات قرار دارد. این شرکت سیم کارت‌هایی را برای استفاده به جای دفترچه‌های درمانی طراحی کرده است که در اختیار بیمه شدگان قرار می‌گیرد و سیم‌کارت‌هایی نیز در اختیار پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز تشخیصی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌گیرد که با استفاده از این سیم‌کارت‌ها اتصال به سامانه HIS سازمان تأمین اجتماعی به منظور تجویز و دریافت دارو انجام خواهد شد.

نوربخش درباره جایگزینی دفترچه های بیمه درمانی با سیمکارت گفت: اکنون از طریق کدملی دریافت خدمات در مراکز ملکی قابل انجام است اما برای سیمکارت با مشکلات حقوقی مواجه شدیم زیرا تنها افراد باید یک کارت داشته باشند که مکاتباتی با ثبت احوال و بانک مرکزی در جریان است تا بتوانیم از یک کارت واحد استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره سوددهی و فعالیت شرکت رایتل گفت: بخشی از پرداخت مطالبات تا سال۹۱ دولت به تأمین اجتماعی از طریق واگذاری بنگاهها انجام می‌شد؛ رایتل یکی از این بنگاههاست که سودده هم نبود و به تامین اجتماعی واگذار شد، اما خوشبختانه با اقدامات مدیریتی تلکام از وضعیت گذشته اش خارج شده و شرکتی است که با پشتوانه تامین اجتماعی بزرگترین دستگاه تلکام در آینده نزدیک خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب