پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   تولید روزانه 200 هزار بشکه نفت از 12 میدان نفتی کشور
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۵

تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ۱۲ میدان نفتی کشور

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور با اشاره به تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت از ۱۲ میدان نفتی عنوان کرد: در حال حاضر این میادین به نیمه عمر خود رسیده اند و ما باید سعی کنیم با تکنولوژی های جدید تولید نفت را در این میادین به خصوص میدان های مشترک افزایش دهیم.

سعید ناصری‌پور با اشاره به حوزه فعالیت‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور اظهار کرد: چهار استان کرمانشاه، ایلام، لرستان و قسمتی از خوزستان زیر مجموعه این شرکت هستند.

وی با بیان اینکه ۱۲ میدان نفتی و یک میدان گازی در این استان‌ها وجود دارد، افزود: از ۱۲ میدان نفتی که داریم پنج میدان آن با عراق مشترک است که باید با حداکثر توان از این میادین تولید کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور به میزان برداشت از این میادین نفت و گاز هم اشاره داشت و یادآوری کرد: روزانه به طور تقریبی هفت میلیون مترمکعب گاز تولید می‌کنیم، در ضمن تولید مایعات گازی که همراه با این گاز تولید می‌شود روزانه تقریبا هفت هزار بشکه است.

به گفته این مسئول، میزان تولید نفت از میادین موجود نیز تقریبا ۲۰۰ هزار بشکه در روز است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور در خصوص وضعیت ذخایر نفت و گازی که در غرب کشور قرار دارند نیز گفت: در حال حاضر میادین غرب کشور در نیمه عمر خود قرار دارند و باید بتوانیم با تکنولوژی و تجهیزات جدید، به ویژه استفاده از پمپ‌های درون چاهی و … میزان تولید نفت را به ویژه در میادین مشترک افزایش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور، عنوان کرد: اکنون ما برای تعمیرات اساسی واحدهایی که داریم دیگر نیازی به حضور پیمانکاران نداریم و این تعمیرات توسط همکاران خود ما در شرکت نفت و گاز غرب، آن هم بدون برون سپاری انجام می‌شود.

به گفته این مسئول، تحریم‌های چند ساله باعث شده نیروهای شرکت نفت و گاز بتوانند انجام تعمیرات واحدهای عملیاتی را به خوبی انجام دهند و صرفه‌جویی اقتصادی فراوانی صورت گیرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها