شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   تولید نخستین خودروهای سبز سنگین کشور در قزوین
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۱

تولید نخستین خودروهای سبز سنگین کشور در قزوین

نخستین خودروهای سبز سنگین کشور در شهرک صنعتی کاسپین یک قزوین تولید شد.

دیروز در مراسمی با حضور معصومه ابتکار- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، نخستین خودروهای سبز سنگین کشور در شهرک صنعتی کاسپین یک در شهرستان آبیک استان قزوین به بهره‌‌برداری رسید.

خط تولید کشنده‌های یورو ۴ دوستدار محیط زیست است و در طرح نوسازی ناوگان این واحد تولیدی خودروهای قدیمی از چرخه تولید خارج شده و خط تولید ناوگان جدید که دوستدار محیط زیست است جایگزین می‌شود.

امسال در این واحد ۵۰۰ دستگاه خودروی کشنده تولید شده و تا پایان سال قرار است سه هزار دستگاه خودروی جدید نوسازی شده و در سال آینده پنج هزار دستگاه تولید و روانه بازار شود.

در طرح نوسازی ناوگان این واحد تولید کشنده خودرو پس از گذشت سه ماه از اسقاط ماشین‌های قدیمی، با پیش پرداخت ۱۶ میلیون تومانی، وام ۳۲۰ میلیون تومانی با بازپرداخت هفت ساله و کارمزد ۹ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

با نوسازی حودروهای تولیدی در این واحد مصرف سوخت گازوئیل خودرو با ۴۰ درصد صرفه جویی از ۷۰ لیتر به ۳۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش می یابد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها