جمعه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۸
»   اجتماعی  »   تکمیل باغ هنر پس از ۱۵‌ سال
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۳۰

تکمیل باغ هنر پس از ۱۵‌ سال

پنجم دی‌ماه سال ۱۳۸۲ بم ویران شد و هر چه داشت زیر آوار ماند؛ تراژدی‌ای فراموش‌نشدنی که ۷۰ درصد شهر را ویران کرد و ۲۷ هزار کشته و ۳۰ هزار مجروح برجای گذاشت.

اکنون ۱۵سال پس از زلزله بم و در سالروز تولد استاد محمدرضا شجریان، باغ هنر بم تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

حسن ریاضی، عضو شورای سیاستگذاری باغ هنر بم در این‌باره به همشهری گفت: پروژه باغ هنر بم در سالروز تولد استاد شجریان خاتمه یافت است و به‌زودی در مراسمی رسمی افتتاح می‌شود.

او افزود:‌ این پروژه با پیشنهاد و پیگیری استاد شجریان مطرح شد و با اشاره به اینکه ‌ایده اصلی استاد شجریان در طول سال‌های گذشته، ساخت مجموعه‌ای استاندارد و جامع برای آموزش هنرهای اصیل ایرانی و موسیقی ایرانی بود، اظهار کرد: باغ هنر بم با الهام از معماری اصیل ایرانی در مجموعه‌ای با زیربنای ۴هزار مترمربع شامل کلاس‌های آموزشی، سالن آمفی‌تئاتر، استودیوی ضبط، بوفه دانشجویی و کلاس‌های تمرین ساخته شده است.

ریاضی با تأکید بر اینکه دقت نظر استاد شجریان در طول این سال‌ها و نظارت مستقیم و بازدیدهای ایشان از پروژه موجب شد تا الگوی بسیار مناسبی برای فضای آموزشی موسیقی ایرانی فراهم شود، گفت: این مجموعه با الهام از ساختارهای فضای مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایرانی ساماندهی شده است و در این راه گروه‌های بسیاری به واسطه احترام و ارادت به استاد شجریان مشارکت داشته‌اند.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ا با اعلام این خبر گفت: با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی کارفرمایان و واحدهای مشمولی که جرایم بیمه‌ای آنها مربوط به پیش از تاریخ ۹۶.۱۲.۲۹ باشد و...
شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی استان سیستان و بلوچستان با حضور معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات و معاون ارتباطات و پيگيری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رياست جمهوری در محل استانداری سیستان و بلوچستان برگزار...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها