سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
۲۳ شهریور ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۰۰

استاندار یزد:

تکمیل چرخه کامل فولاد در استان

محمدعلی طالبی گفت:خوشبختانه با اقدامات و جذب سرمایه‌گذاری‌ها شاهد تکمیل چرخه کامل تولید فولاد در استان خواهیم بود و از این پس می‌توانیم روی نوآوری در حوزه فولاد و ایجاد صنایع پایین دستی در این حوزه باشیم.

محمدعلی طالبی گفت: سال گذشته، سال خوبی برای استان بود چرا که ثمره‌ی بسیاری از اقدامات و فعالیت‌های دو، سه ساله قبل از آن در مدیریت استان حتی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ عمرانی که بعضاً سابقه‌ای ۱۰ ساله داشتند، را شاهد بودیم.

وی، در این رابطه به بهره‌برداری طرح‌های بزرگی مانند راه‌آهن یزد – اقلید، گندله سه چاهون و انتقال آب از خلیج فارس اشاره و عنوان کرد: هر کدام از این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری‌های چند هزار میلیاردی، قطعاً می‌تواند در توسعه آینده استان نقش‌های موثری ایفا کنند.

طی چند سال گذشته با تشخیص نقاط ضعف شهرستان‌های مختلف، تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات زیرساختی آنها به کار بستیم و خوشبختانه دستاوردهای خوبی در این رابطه تاکنون حاصل شده است.

او، از صدور مجوز و انجام مناقصه طرح آهن اسفنجی در ابرکوه نیز خبر داد و گفت: طرح گندله‌سازی شهرستان بهاباد سرعت گرفته و پیشرف بسیار خوبی دارد، مجوزهایی برای واحدهای کاشی و سرامیک و فولاد در خاتم صادر و بعضاً عملیات اجرایی آنها آغاز شده و در بافق نیز با سرمایه‌گذاری سنگ مرکزی بافق و کنسرسیوم نوظهور، اقدامات سرمایه‌گذاری خوبی انجام شده است.

خوشبختانه با مجموع سرمایه‌گذاری‌ها صورت گرفته در استان، چرخه کامل تولید فولاد در استان یزد بعد از سالها تلاش، از تولید کنستانتره تا تولید ورق‌های فولادی را خواهیم داشت و پس از آن می‌توانیم روی نوآوری در حوزه فولاد و ایجاد صنایع جدید نیازمند مواد اولیه‌ای مانند ورق از این واحدهای فولادی فعالیت کنیم.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , اقتصادی  , بین الملل  , صنعت و معدن  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

تولید و فروش تجهیزات شهربازی شادی سازان دورنگار در تهران شهربازی عموما به پارک های تفریحی که در آنها تجهیزات بازی و سرگرمی نصب شده باشد شهربازی می گویند. امروزه شهربازی ها یکی از مراکز تفریحی محسوب می شود، که بیشتر...
دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...

مطالب مرتبط با برچسب

نرخ فولاد و سيمان مربوط به نيمه دوم سال 1397 برگرفته از سایت نظام فنی و اجرایی کشور جهت دانلود اینجا کلیک...
نرخ فولاد و سيمان مربوط به نيمه اول سال 1397 برگرفته از سایت نظام فنی و اجرایی کشور جهت دانلود اینجا کلیک...