سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   تیتر روزنامه ها در روزهای پایانی انتخابات
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۱

تیتر روزنامه ها در روزهای پایانی انتخابات

 صبح امروز (۲۷ اردیبهشت‌ ماه) تیتر روزنامه ها که همچون روزهای گذشته حال و هوای انتخاباتی دارند، عمدتاً به سفرهای استانی حجت‌الاسلام حسن روحانی در روز گذشته و گردهمایی محمدباقر قالیباف و سید ابراهیم رئیسی در مصلای تهران اختصاص دارد.

بر  این اساس، صفحه نخست روزنامه «شهروند» که به تصویری از حامیان حجت‌الاسلام حسن روحانی اختصاص دارد، با تیتر «۱+۱۱»  که به شعار این نامزد انتخاباتی اشاره دارد، منتشر شده است.

همچنین روزنامه «قانون» صفحه نخست خود را به مصاحبه‌هایی با هاشم صباغیان با عنوان «رأی‌های مردد در انتخابات تعیین کننده هستند»، حجت‌الاسلام محمداشرفی اصفهانی با عنوان «آرای خاکستری به سمت دولت هدایت می‌شوند» و ابراهیم اصغرزاده با عنوان «شهرداری و چهار درصدی‌ها شریک هستند» اختصاص داده است.

این روزنامه همچنین در گزارش‌هایی ضمانت اجرای وعده‌های خلاف واقع در تبلیغات انتخاباتی با عنوان «وعده‌های انتخاباتی مسئولیت ایجاد می‌کند» و ائتلاف قایلباف و رئیسی را با عنوان «چرا رئیسی ماند و قالیباف رفت؟!» بررسی کرده است.

روزنامه «آرمان امروز» نیز با انتشار تصویری از روحانی در جمع هواداران خود و با تیتر اصلی «رستاخیز روحانی» از افزایش آرای روحانی در سراسر کشور خبر داده است. این روزنامه همچنین بخش‌هایی از صحبت‌های حسن روحانی در سفرهای استانی چند روز گذشته‌اش را منتشر کرده است.

همچنین بخش‌های دیگری از صفحه نخست این روزنامه به انصراف اسحاق جهانگیری به نفع حسن روحانی و حمایت سیدحسن خمینی و جمعی از روزنامه‌نگاران کشورمان از این نامرد انتخاباتی اختصاص دارد.

روزنامه «آفتاب یزد» نیز با انتشار عکسی از حجت‌الاسلام حسن روحانی و با تیتر اصلی «رأی به تکرار روحانی» منتشر شده است. این روزنامه نیز به انصراف اسحاق جهانگیری به نفع روحانی و حمایت سیدحسن خمینی از این نامزد انتخاباتی اشاره و لیست امید شواری شهر تهران را در گوشه‌ای از صفحه اصلی خود منتشر کرده است.

روزنامه «ابتکار» با انتشار تصویری از روحانی که دست‌های حامیان او با روبان‌های سبز و بنفش پشت سر او قرار گرفته و با تیتر اصلی «تَکرار می‌کنیم برای ایران» منتشر شده است. پس زمینه صفحه نخست روزنامه «ابتکار» امروز به رنگ بنفش درآمده است.

روزنامه «شرق» نیز با انتشار تصویری از حجت‌الاسلام حسن روحانی و اسحاق جهانگیری در کنار هم و با تیتر«سنگ بنای پیروزی» و رو تیتر «جهانگیری کنار رفت، اصلاح طلبان مانند ۹۲ تمام قد کنار روحانی ایستاده‌اند»، به انصراف جهانگیری از این دوره از انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده است.

همچنین این روزنامه در صفحه نخست خود لیست امید شورای شهر تهران را منتشر کرده و به آخرین نظرسنجی که طبق آن روحانی ۵۵.۴۷ درصد و رئیسی ۲۸.۴۶ درصد آرا را به دست آورده‌، اشاره کرده است.

«ایرانیان در دو راهی تدبیر یا تغییر»؛ تیتر اصلی روزنامه «ایران» است که به همراه تصویری از حامیان حجت‌الاسلام حسن روحانی در شهر اهواز منتشر شده است. این روزنامه همچنین در صفحه نخست خود به پیام سید حسن خمینی برای حضور در انتخابات اشاره کرده و گزارشی از ارزیابی تطبیقی دیدگاه‌های روحانی و رئیسی به عنوان نامزدهای شاخص را در عرصه‌های اقتصادی – بانکی، سیاسی – جناحی و بهداشت – درمانی منتشر کرده است.

روزنامه «اعتماد» نیز با انتشار تصویری از روحانی و با تیتر «جمعه هوای تو را داریم» منتشر شده است. این تیتر به شعار «ما که هوا نداریم ولی هواتو داریم» حامیان روحانی در شهر اهواز اشاره می‌کند. این روزنامه همچنین همانند برخی دیگر از روزنامه‌های اصلاح طلب، لیست امید شورای شهر تهران را در صفحه نخست خود منتشر کرده است.

صفحه نخست روزنامه «بهار» نیز به حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی در میان حامیان خود اختصاص دارد. تیتر اصلی این روزنامه «برای ایران روحانی را تَکرار می‌کنیم» و روتیتر آن «موج بنفش و سبز دیروز در اهواز و زنجان: به عقب برنمی‌گردیم» است.

«ما که هوا نداریم، هنوز هواتو داریم»؛ تیتر اصلی روزنامه «جمهوری اسلامی» است که به شعار هواداران حجت‌الاسلام حسن روحانی در شهر اهواز اشاره می‌کند. این روزنامه همچنین در گزارشی از گسترش حمایت‌ها از حسن روحانی خبر داده است.

روزنامه «وقایع اتفایقه» نیز با تصویری از حسن روحانی در جمع حامیان خود در شهر اهواز و با تیتر اصلی «جنوب برای روحانی ایستاد» منتشر شده است. این روزنامه همچنین به کناره‌گیری اسحاق جهانگیری به نفع حسن روحانی اشاره کرده است.

همچنین روزنامه «همشهری» با تیتر «بهبود فضای کسب و کار روی دور کُند» به گزارش پارلمان بخش خصوصی اشاره کرده است. این روزنامه همچنین تصاویری از حجت‌الاسلام رئیسی و محمدباقر قالیباف در همایش روز گذشته مصلای تهران و تصویری از حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع حامیان خود را منتشر کرده است.

روزنامه «رسالت» نیز با انتشار تصویری از گردهمایی حامیان ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در مصلای تهران و با تیتر اصلی «حماسه حمایت از رئیسی به تهران رسید» منتشر شده است.

روزنامه «کیهان» با انتشار تصاویری از گردهمایی حامیان ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در مصلا تهران و با تیتر اصلی «سونامی عظیم مردم تهران در حمایت از سید محرومان» منتشر شده است.

روزنامه «وطن امروز» نیز که صفحه نخست خود را به گردهمایی حامیان ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در مصلای تهران اختصاص داده با تیتر اصلی «آخر هفته روحانی رفته» منتشر شده است.

روزنامه «جام‌جم» نیز با تیتر اصلی «شمارش معکوس برای حماسه انقلابی» منتشر شده است.

برخی از روزنامه‌ها نیز همچون «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» فارغ از فضای انتخاباتی جامعه صفحه نخست خودشان را به موضوعات دیگری اختصاص دادند.

پایان خبر – ش الف

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...
به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...

مطالب مرتبط با برچسب

کنار کشیدن یکی از نامزدها در واپسین روزهای باقیمانده به دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، اغلب تیتر روزنامه ها صبح امروز را به انتشار خبر و تحلیل این اتفاق سوق داده است. سفرهای استانی دیگر نامزدها به تبریز، ساری و اصفهان...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها