شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی تا 13 خرداد
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۳۲

ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی تا ۱۳ خرداد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از ۱۶۲ هزار داوطلب در دوره‌های کاردانی به کارشناسی پذیرش خواهند شد،گفت: داوطلبان تا روز شنبه ۱۳ خردادماه جاری فرصت دارند در این دوره‌ها ثبت‌نام کنند.

به نقل از ایسنا، دکتر حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله موسسات دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته یکشنبه هفتم خردادماه ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس ضوابط پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ برای ۶۷ کدرشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام صورت می‌گیرد و پذیرش در ۲۰ کدرشته امتحانی از ۶۷ کدرشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کدرشته امتحانی دیگر نیز صرفا براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون انجام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: کلیه داوطلبان متقاضی ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه تکمیلی در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت‌نام در این دوره‌ها اقدام کنند.

به گفته وی، براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۹۶ برای ۲۰ کدرشته امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است، روز جمعه ۱۳ مرداد ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود و کارت شرکت در آزمون داوطلبان نیز از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۲ مرداد روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

دکتر توکلی گفت: ظرفیت پذیرش آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۶ به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ۱۶۲ هزار و ۱۰۸ نفر می‌باشد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز دوشنبه هشتم خردادماه ۹۶ تعداد ۳۹۰۴ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...
در پی تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ و افزایش روند بستری ها، بنابر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به مدت دو هفته در شهر تبریز تعطیل خواهند بود. برگرفته از سایت باشگاه خبرنگاران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها