جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   جدیدترین ربات «بوستون دینامیک» رونمایی شد
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۱۵

جدیدترین ربات «بوستون دینامیک» رونمایی شد

از جدیدترین ربات «بوستون دینامیک» رونمایی شد که این شرکت‌ زیر نظر آلفابت است .

به نقل از نیواطلس، این ربات که ظاهری شبیه به اسب دارد دو بازو در جلو و دو چرخ در عقب داشته و می‌تواند از روی موانع بپرد.

این ربات که “هندل” نام دارد می‌تواند از پله‌ها نیز پایین بیاید. توانایی پرش این ربات ۱۲۰ سانتی‌متر است و در صورتی که باتری آن به صورت کامل شارژ باشد، می‌تواند مسافت ۲۴ کیلومتر را با سرعت ۱۴.۵ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. هندل می‌تواند بسته‌های ۴۵ کیلوگرمی را جابجا کند.

متخصصان شرکت بوستون دینامیک اعلام کرده‌اند که استفاده از چرخ در عقب این ربات سبب شده که بهترین طراحی ممکن را در بین ربات‌های دو پا و چهاردست‌وپا داشته باشد و به علاوه پیچیدگی‌ها و ضعف مفصلی ربات‌های دیگر در آن کمتر دیده می‌شود.

چندی پیش اخباری مبنی بر خریداری بوستون دینامیک از طرف تویوتا منتشر شده بود و تویوتا نیز اعلام کرده بود که یک میلیارد دلار در تحقیقات رباتیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

انتظار می‌رود در آینده نزدیک ربات‌های از سری ربات‌های هندل با ظاهر متفاوت و کاربردهای مختلف به صورت تجاری به بازار عرضه شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

به نقل از اقتصاد آنلاین، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه ایجاد ١٠٠ هزار شغل از طریق سازمان صنایع کوچک را از جمله...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها