یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   جدیدترین ربات «بوستون دینامیک» رونمایی شد
11 اسفند 1395 , ساعت 10:15

جدیدترین ربات «بوستون دینامیک» رونمایی شد

از جدیدترین ربات «بوستون دینامیک» رونمایی شد که این شرکت‌ زیر نظر آلفابت است .

به نقل از نیواطلس، این ربات که ظاهری شبیه به اسب دارد دو بازو در جلو و دو چرخ در عقب داشته و می‌تواند از روی موانع بپرد.

این ربات که “هندل” نام دارد می‌تواند از پله‌ها نیز پایین بیاید. توانایی پرش این ربات ۱۲۰ سانتی‌متر است و در صورتی که باتری آن به صورت کامل شارژ باشد، می‌تواند مسافت ۲۴ کیلومتر را با سرعت ۱۴.۵ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. هندل می‌تواند بسته‌های ۴۵ کیلوگرمی را جابجا کند.

متخصصان شرکت بوستون دینامیک اعلام کرده‌اند که استفاده از چرخ در عقب این ربات سبب شده که بهترین طراحی ممکن را در بین ربات‌های دو پا و چهاردست‌وپا داشته باشد و به علاوه پیچیدگی‌ها و ضعف مفصلی ربات‌های دیگر در آن کمتر دیده می‌شود.

چندی پیش اخباری مبنی بر خریداری بوستون دینامیک از طرف تویوتا منتشر شده بود و تویوتا نیز اعلام کرده بود که یک میلیارد دلار در تحقیقات رباتیک سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

انتظار می‌رود در آینده نزدیک ربات‌های از سری ربات‌های هندل با ظاهر متفاوت و کاربردهای مختلف به صورت تجاری به بازار عرضه شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها