جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, انرژی, صنعت و معدن, مدیران برتر  »   جرقه های امید برای رقص شعله های گاز در زیلایی بویراحمد
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۱۲:۴۸

مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد:

جرقه های امید برای رقص شعله های گاز در زیلایی بویراحمد

رحمان خادم گفت:تعداد مشترکان گاز طبیعی استان در دولت تدبیر و امید از مرز ۲۰۷۷ هزار مشترک عبور کرده است.

رحمان خادم  گفت:تبدیل کردن مناطق مختلف استان به یک کارگاه بزرگ گازرسانی موجب شد تا عملیات لوله گذاری با سرعتی بیش از پیش انجام و مردم روستاهای دور افتاده و کوهستانی استان نسبت به وصل گاز منازل شان امیدوارتر شوند.

سالیان گذشته ضعف زیرساخت ها، نبود راه ارتباطی و تنگناها با نام زیلایی بویراحمد گره خورده بود اما روستاهای زیلایی در این سال‌ها مورد توجه ویژه مسئولان ‌و دولتمردان قرار گرفته اند و کارهای بزرگی در این مناطق در حوزه آب، راه، بهداشت و … اجرایی شده است.

با وجود این اقدامات چشمگیر دولت، نبود گاز و انباشت خیره کننده هیزم در روستاهای زیلایی دردی کهنه ای است که مردان و زنان این مناطق سالهاست آن را تحمل می‌کنند.

مردم روستاهای زیلایی به منظور تامین سوخت برای گرمایش، پخت وپز و بهداشت از هیزم استفاده می کنند و این امر به چالشی اساسی در حوزه منابع طبیعی مبدل شده است.

فرایند مناقصه اخذ مجوز گاز رسانی به حوزه زیلایی در تابستان ۱۳۹۹ انجام و در مرداد ماه ۹۹ پیمانکار مشخص شده بود اما پس از مدتی پیمانکار مدعی شد که با توجه به افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت کالا از زمان قیمت پیشنهادی پیمان تا الان و عدم کفاف تعدیل پیمان، امکان انجام عملیات اجرایی برایش مقدور نیست.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , انرژی  , صنعت و معدن  , مدیران برتر

به نقل از اقتصاد آنلاین،کمبود شدید آبی، نااطمینانی آبی و همچنین وقایع ناگوار آب‌وهوایی(چون سیل و خشکسالی) ناشی از تغییرات اقلیمی به‌عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای ثبات و رفاه جهانی در دهه جاری شناخته شده‌اند. امروز اکثر کشورهای جهان فشار بی‌سابقه‌ای بر...
محمد رضا حسین زاده گفت:قانون عملیات بانکی بدون ربا» با بهره گیری از نظرات برخی علما، فقها و کارشناسان در سال 1362 در مجلس شورای اسلامی تصویب و به اجرا گذاشته شد و نماینده حضرت امام، مرحوم آیت‌الله رضوانی مسئولیت...

مطالب مرتبط با برچسب