شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   جلسه مسئولین بانک صادرات ایران با مدیران شرکت پدیده شاندیز برگزار می شود
۷ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۰۳

امروز پنجشنبه (هفتم بهمن ماه)

جلسه مسئولین بانک صادرات ایران با مدیران شرکت پدیده شاندیز برگزار می شود

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست گفت: جلسه مسئولین بانک صادرات ایران با مدیران شرکت پدیده شاندیز برگزار می شود و برای بررسی طرح توجیهی فنی، ‌مالی و اقتصادی شرکت پدیده شاندیز، ‌به منظور اعطای ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز شرکت توسط کنسرسیوم بانکی منتخب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در روز پنجشنبه مورخ ۷/ ۱۱/ ۹۵ خبر داد.

رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده شاندیز، افزود: بلافاصله پس از اعلام رسمی تشکیل کنسرسیوم بانکی از سوی بانک مرکزی و موافقت آن بانک با اعطای تسهیلات ۵ هزارمیلیارد ریالی به شرکت پدیده شاندیز، طرح توجیهی مورد نظر بانک توسط مدیران شرکت تهیه و به بانک مرکزی ارسال شد. بانک مرکزی نیز طرح مذکور را به بانک صادرات ایران که محوریت و عاملیت کنسرسیوم بانکی را برعهده دارد، ارجاع کرد.

دین‌پرست در این ارتباط اضافه کرد: مدیرعامل بانک صادرات ایران نیز طرح موصوف را جهت بررسی اولیه به مدیریت شعب آن بانک در استان خراسان رضوی ارسال و با هماهنگی به عمل آمده، به منظور تسریع در تحقق این موضوع، یکی از اعضای هیأت مدیره بانک صادرات نیز از سوی مدیرعامل بانک، به عنوان مسئول مستقیم هماهنگی و پیگیری موضوع، به وزارت کشور معرفی شد.

پس از حدوداً یک ماه بررسی‌های اولیه،‌ نهایتاً مدیریت شعب بانک صادرات در استان خراسان رضوی،‌ طرح توجیهی مورد نظر را در تاریخ ۲/ ۱۱/ ۹۵، برای بانک صادرات ایران ارسال کرده است.

دین پرست در ادامه افزود: از دیگر الزامات بانک مرکزی و به تبع آن بانک صادرات ایران برای اعطای تسهیلات بانکی، ‌تعیین تکلیف بدهی و تعهدات قطعی شرکت به سازمان امور مالیاتی، ‌سازمان تأمین اجتماعی،‌ شهرداری شاندیز و جهاد کشاورزی بوده است که الحمدلله با توجه به اقدامات گسترده‌ای که طی دو ماه اخیر برای تعیین تکلیف موارد اعلامی صورت پذیرفته است، نتایج اقدامات و توافقات انجام شده درخصوص این موارد نیز، بصورت مستند به بانک صادرات ایران منعکس و اعلام شده است.

رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل شرکت پدیده شاندیز، در خاتمه اظهار امیدواری کرد که با توجه به نظر مثبت مسئولین بانک مرکزی و بویژه رئیس کل بانک و همچنین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک صادرات ایران، هرچه سریعتر شاهد اتمام فرآیند قانونی اعطای تسهیلات و در نتیجه تخصیص تسهیلات مورد نیاز برای شروع بکار مجدد فعالیت‌های عمرانی و ساختمانی پروژه شاندیز باشیم.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

قطعه‌ سازان کشور به‌عنوان بنگاه‌ های خصوصی فعال در این حوزه، طی دو تحریم بین‌ المللی، با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه تامین مواد اولیه و به موازات آن مبادلات پولی وجود داشت، تا به امروز خطوط تولیدی...
بحث عرضه املاک در بورس‌ کالا مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است؛ تا جایی که آخرین‌ بار شهردار تهران از عرضه املاک شهرداری در این بازار خبر داد. این در حالی بود که روزهای گذشته نیز برخی از مسوولان...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها